تجمع فرهنگیان تهران در برابر دیوان عدالت اداری در اعتراض به رای ۸۲۵ دیوان عدالت اداری

جستجو

تجمع فرهنگیان تهران در برابر دیوان عدالت اداری در اعتراض به رای ۸۲۵ دیوان عدالت اداری

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ تجمع فرهنگیان تهران در اعتراض به رای ۸۲۵ دیوان عدالت اداری در برابر این نهاد دولتی برگزار شد.
فرهنگیان معترض در این تجمع اعتراضی پلاکاردهایی در دست داشتند که خواسته‌های خود را در آنها یادآور شده بودند.
از جمله خواسته این معترضین که در پلاکارد آنها نیز دیده می‌شد اجرای ماده ۹۱ قانون دیوان عدالت اداری بود؛ آنها همچنین در پلاکارد دیگری نوشته بودند: «ما فرهنگیان استان تهران نسبت به رای ۸۲۵ هیات عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ ۱/۷/۹۹ اعتراض داریم.»
لازم به یادآوری است که در تاریخ ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ فرهنگیان و فارغ‌التحصیلان دانشسراهای تربیت معلم سراسر کشور طی نامه‌ای خواستار اجرای حکم اولیه دیوان عدالت درباره بازنشستگی فرهنگیان دانشسرایی شده بودند.
در بخشی از این نامه آمده بود: «ما جمع کثیری از فارغ‌التحصیلان دانشسراهای تربیت معلم سراسر کشور که حدود ۵۰ هزار نفر هستیم، به رای عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۸۲۵ تاریخ یکم مهر ماه ۹۹ که در آن عدم احتساب فاصله فراغت از تحصیل تا استخدام که باعث سوءاستفاده صندوق بازنشستگی کشوری و وزارت آموزش و پرورش شده است، اعتراض داریم.
این رای باعث تضییع علنی حقوق مکتسبه فرهنگیان عزیز در شرف بازنشستگی می‌شود و تقاضا داریم جهت حمایت همه جانبه در رفع این مشکل اقدام شود.»
در بخش دیگری از این نامه آمده بود: «بخش‌نامه‌های وزارت آموزش و پرورش نسبت به اجرا و اعمال احتساب ایام بلاتکلیفی فاصله فراغت از تحصیل تا استخدام، در احکام کارگزینی فرهنگیان دانشسرایی در بیش از یک دهه قبل، اصلاح و صادر گردیده است، ولی در حال حاضر صندوق بازنشستگی از اجرای نهایی این حکم سرباز می‌زند و مانع بازنشستگی همکاران می‌شود.
بهانه صندوق بازنشستگی این است که طرف شکایت فرهنگیان، وزارت آموزش و پرورش بوده است نه صندوق بازنشستگی کشوری و این امر موجب نارضایتی و سردرگمی فرهنگیان را فراهم آورده است.»
#معلمان #فرهنگیان
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments