تردید برادر غلامرضا منصوری در مورد هویت جسد این قاضی سابق

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۷ دقیقه پیش

برای پخش این فایل لطفا جاوا اسکریپت را فعال یا از یک مرورگر دیگر استفاده کنید.

برادر قاضی غلامرضا منصوری، عضو سابق دیوان عالی ایران و متهم پرونده فساد مالی در این کشور، به خبرگزاری برنا گفته هنوز نتوانسته هویت جسدی که برادر او معرفی شده را احراز کند.

آقای منصوری که نام کوچک او گزارش نشد پیشتر در گفتگو با همین خبرگزاری گفته بود بر این عقیده است که برادرش ترور شده است.

جسد غلامرضا منصوری، قاضی پیشین اجراییات شهرستان لواسانات، جمعه سی‌ام خرداد در هتلی در بخارست رومانی پیدا شد. او ظاهرا از طبقه ششم هتلی که برای ده روز در آن اقامت داشت پرت شده بود.

برادر آقای منصوری به خبرگزاری برنا، وابسته به وزارت ورزش و جوانان ایران، گفت: “جسدی که منصوب به برادر من است را به ایران آوردند و دوبار هم با خانواده به پزشک قانونی رفتیم منتها نتوانستیم ظاهر جسد را احراز کنیم. پزشک قانونی از همه خانواده ما آزمایش دی ان ای گرفت اما جواب آزمایش هنوز اعلام نشده است. به همین خاطر ما هنوز جنازه را تحویل نگرفتیم و منتظریم که آزمایش دی ان ای اعلام شود چون به لحاظ رویت احراز نکردیم.”

او اضافه کرد: “جسد را به ما نشان دادند و باز کردند اما اعلام می‌کنند به دلیل زمان مقداری از جسد که احتمالا در سردخانه نبوده از بین رفته است، البته این حرف‌ها را می‌گویند و ما هم که متخصص نیستیم اما مقداری از جسد تحلیل رفته و ما نتوانستیم آن ابعاد و ظاهر را تشخیص دهیم.”

او در مصاحبه با برنا همچنین گفت: “چهره از بین رفته و اندازه‌ای قابل تشخیص نیست اما این چهره به آن کسی که ما حداقل در نظر داشتیم نمی‌خورد نه ابعاد سر، نه ابعاد طول و قدی که این جسد دارد، به برادرم نمی‌خورد اما به صورت کلی حتی ۵۰ درصد هم نتوانستیم تشخیص دهیم و منتظر آزمایش هستیم.”

او همچنین گفت: “ظاهرا خبرگزاری قوه قضاییه و تعدادی از خبرگزاری‌ها و حتی بعضی از شبکه‌ها نوشتند که جسد تحویل خانواده داده شده اما درست نیست و هنوز جسد تحویل داده نشده است.”

قاضی منصوری متهم ردیف نهم پرونده جنجالی فساد در قوه قضائیه ایران بود اما از زمان شروع محاکمه از کشور خارج شده بود. او متهم به گرفتن رشوه ای ۵۰۰ هزار یورویی بود.

هتل محل اقامت قاضی منصوری در رومانی
توضیح تصویر،

جنازه قاضی منصوری در هتلی در رومانی پیدا شد

جسد او روز اول مرداد – ۲۲ ژوئیه – به ایران منتقل شد و دادسرای عمومی و انقلاب تهران گفت علت مرگ بعدا اعلام خواهد شد.

برادر آقای منصوری روز ۱۵ تیر به خبرگزاری برنا گفته بود که قاضی منصوری بارها در تماس با خانواده‌ نسبت به امنیت جانی خود ابراز نگرانی کرده بود. او در آن زمان گفت که به نظر خانواده منصوری او “ترور شده و باید موضوع ترور او را بررسی کنند.”

او حتی یک بار درباره مرگ او ابراز تردید کرده و گفته بود که مشخص نیست جسد فردی که در هتل رومانی پیدا شده متعلق به برادر او بوده باشد.

دادسرای عمومی و انقلاب تهران بعد از انتقال جسد به ایران در اطلاعیه‌ای گفت که پزشک قانونی ایران در گزارش اول خود به این نتیجه رسیده که اولا جسد متعلق به آقای منصوری است و دوم اینکه از مکان بلند سقوط کرده است.

هنوز دلیل رسمی مرگ غلامرضا منصوری به طور رسمی اعلام نشده است. بر اساس گزارش کالبدشکافی اعلام شده که مرگ آقای منصوری “با شتاب” و براثر برخورد با جسم یا اجسام سخت اتفاق افتاده است.

پزشکی قانونی رومانی گزارشی درباره علت مرگ به پلیس و مقام‌های قضایی رومانی ارائه کرده بود اما جزئیات این گزارش و نتیجه بررسی دوربین‌های هتل اعلام نشد.

پلیس رومانی گفته فیلم دوربین‌های مداربسته را در اختیار دارد اما تاکنون نتیجه بررسی خود را علنی اعلام نکرده است.

نظرات