ترس و هراس دموکراتها از مناظره انتخاباتی با ترامپ

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

تلاش دموکرات‌ها برای لغو مناظره انتخاباتی بین بایدن و ترامپ

برخی منابع خبری گزارش داده‌اند تحلیلگران راهبردی حزب دموکرات و برخی از حامیان «جو بایدن»، نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از او خواسته‌اند با «دونالد ترامپ» مناظره نکند.

به گزارش فارس، مجله نیوزویک نوشته این گروه از اعضا و هواداران حزب دموکرات درباره دلیل این موضوع گفته‌اند برگزاری چنین مناظره‌هایی تریبونی برای دروغگویی در اختیار دونالد ترامپ قرار می‌دهد.

«جو لاکهارت»، سخنگوی اسبق کاخ سفید همانند بسیاری از دیگر راهبردشناسان حزب دموکرات به صراحت از بایدن خواست: «هر کاری انجام می‌دهی، با ترامپ مناظره نکن.»

لاکهارت در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان دلیل خودش برای این موضع‌گیری را اینطوری عنوان کرد که برگزاری مناظره به ترامپ اجازه می‌دهد «دروغ‌هایش را تکرار کند.»

علی‌رغم دلایلی که دموکرات‌ها آورده‌اند به نظر می‌رسد عملکرد بهتر ترامپ در مناظره‌های انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ در برابر «هیلاری کلینتون» هم در تلاش آنها تأثیر دارد.

لاکهارت در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت: «در مناظره‌های سال ۲۰۱۶ شاهد بودیم که هیلاری کلینتون روی موضوعات تسلط داشت. نکاتی که او مطرح کرد صادقانه‌تر بود و به حرف‌های ترامپ برتری داشت. با وجود این، ترامپ با عملکردی بهتر از ترامپ از مناظره‌ها خارج شد چون ترامپ مرتباْ همان دروغ‌ها را تکرار می‌کرد.»

ستاد تبلیغاتی ترامپ در مقابل از «کمیسیون مناظره‌های انتخاباتی» که مسئولیت برگزاری مناظره‌ها را بر عهده دارد خواسته حتی تعداد جلسه‌های مناظره را افزایش دهد.

پیشتازی 4درصدی نگران‌کننده است

نتایج نظرسنجی جدید پایگاه هیل و هریس ایکس نشان می‌دهد، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا با چهار درصد اختلاف از دونالد ترامپ پیشتاز است.

به گزارش ایسنا، براساس نتایج نظرسنجی پایگاه هیل و هریس ایکس، پیشتازی بایدن از ترامپ که ماه گذشته ۱۰ درصد بود، کاهش یافته است.

یکی از تحلیلگران این نظرسنجی می‌گوید: به اعتقاد من پیشتازی چهار درصدی نگران‌کننده است.

نظرسنجی تازه یواس‌ای تودی-سافولک نشان می‌دهد، نیمی از حامیان ترامپ گفته‌اند که بسیار مشتاق هستند که به این رئیس‌جمهوری آمریکا رای بدهند، در حالیکه ۲۷ درصد از حامیان بایدن چنین احساسی داشتند.

نظرسنجی نیویورک‌تایمز-سیه‌نا کالج در اوایل ژوئن هم شکاف مشابهی را در میزان اشتیاق رای‌دهندگان در ایالت‌های کلیدی نشان داد.

ترامپ در شبکه های اجتماعی از بایدن پیشتاز است

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد اگر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در شبکه های اجتماعی برگزار شود، دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان، جو بایدن نامزد دموکرات ها را شکست می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از به نقل از آسین ایج، رویه دونالد ترامپ در جهت ارسال منظم توئیت و بازتوئیت پیام های مختلف از یک سو و فعالیت های گسترده طرفداران وی از سوی دیگر باعث شده که ترامپ در شبکه های اجتماعی در مقایسه با جو بایدن وضعیت بهتری داشته باشد.

همین وضعیت برتر از سوی ترامپ در فیس بوک نیز وجود دارد. دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا هر روز به طور متوسط 14 پست برای 28 میلیون تعقیب کننده خود ارسال می کند. این در حالی است که جو بایدن رقیب دموکرات وی تنها حدود 7 پست را برای تقریبا دو میلیون تعقیب کننده خود می فرستد.

فعالیت محدود جو بایدن در شبکه های اجتماعی مانند توئیتر و فیس بوک باعث شده که در صورت برگزاری انتخابات در فضای مجازی ترامپ به طور قطع برنده این انتخابات باشد.

در توئیتر هم وضعیت به همین منوال است و ترامپ 82.4 میلیون تعقیب کننده دارد. این رقم در مورد بایدن به تنها 6.4 میلیون نفر می رسد. ترامپ سال ها وقت خود را صرف تاسیس یک ارتش دیجیتال در فضای مجازی کرده و به نظر می رسد این ارتش در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیار به کمک وی بیاید.

ترامپ هر هفته بیش از 150 پیام در شبکه اجتماعی توئیتر ارسال می کند و این حجم از پیام ها بارها توسط هواداران وی بازنشر شده یا در مورد آنها بحث و تبادل نظر می شود و این امر در آینده به نفع وی تمام خواهد شد.

پیشتازی بایدن در نظرسنجی‌ها دلیل شکست ترامپ نیست

یک کارشناس مسایل آمریکا در تهران می گوید: مسأله کرونا نیز نمی‌تواند تضمین کننده پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات و قطعی بودن شکست جمهوری‌خواهان باشد.

امیرعلی ابوالفتح به روزنامه آرمان گفت: براساس نظرسنجی‌های عمومی و در سطح ملی که تا امروز نتایج آن منتشر شده است، جو بایدن پیشتاز بوده و وضعیت بهتری نسبت به دونالد ترامپ دارد؛ به‌خصوص در برخی ایالت‌های کلیدی که تکلیفشان از پیش مشخص نیست و کسی نمی‌داند آنها از دموکرات‌ها حمایت می‌کنند یا جمهوری‌خواهان، بایدن آرای بیشتری دارد. از جمله این ایالت‌ها می‌توان به فلوریدا، پنسیلوانیا، کارولینای جنوبی و اوهایو اشاره کرد. با این وجود باید تأکید کرد که صرف پیشتازی در نظرسنجی‌ها تضمین کننده پیروزی جو بایدن در انتخابات نیست، به‌خصوص پس از اتفاقات زمان انتخابات سال ۲۰۱۶ که همه نظرسنجی‌ها هیلاری کلینتون را به‌عنوان پیروز معرفی می‌کردند و در نهایت دونالد ترامپ بر کرسی ریاست جمهوری نشست، اعتماد به این نظرسنجی‌ها کاهش یافته است. باید صبر کرد و دید آیا نظرسنجی‌ها واقعا بیانگر آرای افکار عمومی در آمریکا است یا مسائلی وجود دارد که نظرسنجی‌ها از توجه به آن غافل هستند.

نظر ظریف در باره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در یک برنامه زنده اینستاگرامی گفت که شانس پیروزی ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا بالای ۵۰ درصد است.

ظریف افزود: ترامپ در جامعه آمریکا هنوز یک پایه قوی دارد و تا زمانی که این پایه بهم نخورده است، شانس پیروزی او جدی است.

وی گفت: بزرگترین اشتباه در مسائل سیاسی پیش‌بینی است. ولی اگر شما به عنوان یک آدم واقع نگر بخواهید به شرایط آمریکا نگاه کنید و رای آمریکاییان را در پاییز امسال پیش بینی کنید، می‌بینید که آقای ترامپ هنوز در آنجایی که برای رای مجدد امیدوار است، تغییری صورت نپذیرفته است.

ظریف افزود: به نظر من با وجود نحوه برخورد با بحران کرونا و همچنین ناآرامی‌های اخیر هنوز شانس انتخاب آقای ترامپ بیش از ۵۰ درصد است.

پیش بینی غلط بنگاه های نظرسنجی و ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا به پیشتاز بودن رقیب انتخاباتی‌اش در نتایج یک نظرسنجی که توسط شبکه خبری «سی‌ان‌ان» انجام شده واکنش نشان داد.

ترامپ به نظرسنجی جدید «سی‌ان‌ان» که نشان‌دهنده پیشتازی ۱۴ درصدی رقیب انتخاباتی‌اش «جو بایدن» است واکنش نشان داد و در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته که این نظرسنجی هم همانند گزارش‌های «سی‌ان‌ان» جعلی است.

او همچنین نتایج نظرسنجی‌هایی را در سال ۲۰۱۶ یادآوری کرده که هیلاری کلینتون را پیشتاز نشان می‌داده‌اند. ترامپ در توئیتر نوشت: «نظرسنجی سی‌ان‌ان هم مثل گزارش‌هایش جعلی است. همین ارقام و بدتر از آن را برای کلینتون حقه‌باز می‌نوشتند. دموکرات‌ها آمریکا را نابود خواهند کرد.»

به گزارش فارس، نتایج نظرسنجی‌ها در آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ به شدت خدشه‌دار شد. در آن زمان اکثر نظرسنجی‌ها نشان می‌دادند «هیلاری کلینتون» به عنوان نامزد وقت حزب دموکرات با اختلاف از «دونالد ترامپ» پیشی گرفته است. در نهایت در آن انتخابات این دونالد ترامپ بود که به پیروزی رسید..

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments