ترور اسلامی؛ عکس معلم فرانسوی که سر بریده شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

ساموئل پاتی، معلم 47 ساله فرانسوی که در دبیرستانی در حومه پاریس درس تاریخ تدریس می کرد، عصر دیروز به دست یک اسلامگرای چچنی در نزدیکی مدرسه سر بریده شد. این جنایت هولناک مردم فرانسه را تکان داده است.

وزیر آموزش و پرورش فرانسه دقایقی پیش در پیامی تلویزیونی، ضمن محکوم کردن ترور وحشیانه معلم فرانسوی گفت که کشورش تحت هیچ شرایطی در برابر وحوش اسلامگرا عقب نشینی نخواهد کرد.

کاخ ریاست جمهوری فرانسه نیز اعلام کرد که در یکی از روزهای هفته آینده برای این معلم قربانی عزاداری ملی برگزار خواهد شد.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه شب گذشته پس از گفتگو با مدیر مدرسه و برخی همکاران معلم قربانی، در حالی که مضطرب به نظر می رسید، به این اقدام تروریستی واکنش نشان داد و گفت که این معلم قربانی تروریسم اسلامی شده است.

برخی گزارش ها حاکی است که یک حساب توئیتری پس از حمله دیروز عکسی از سر بریده معلم قربانی را به همراه پیامی خطاب به رئیس جمهوری فرانسه منتشر کرده بود. در این پیام از امانوئل ماکرون تحت عنوان رهبر کفار یاد شده است.

بنا به گزارشها، این معلم تاریخ سر کلاس درس در باره انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام در نشریه فکاهی شارلی ابدو و لزوم آزادی بیان بحث کرده که این امر باعث اعتراض برخی از والدین دانش آموزان مسلمان شده بود.

به گفته رسانه های فرانسه، هم کنون 9 نفر تحت بازجويی قرار دارند که دو تن از آنان پدر و مادر یکی از دانش‌آموزان مسلمان مدرسه است. چند نفر دیگر نیز از بستگان یا دوستان قاتل هستند.

قاتل یک جوان ۱۸ ساله چچنی‌تبار متولد مسکو است که هویت او «عبدالله آ.» اعلام شده است. نشریه فرانسوی لوپوئن نام کامل او را «عبدالله آزنوروف» اعلام کرده است.

منابع خبری می گویند تروریست اسلامگرای چچنی هنگام حمله با سردادن “الله اکبر” با چاقو سر قربانی را از بدن جدا کرده است.

این حمله در حالی است که پاریس ماه گذشته نیز شاهد حمله‌ای دیگر با چاقو در محل پیشین دفتر مجله شارلی ابدو بود که تروریستی اعلام شد. شارلی ابدو همزمان با محاکمه متهمان به همدستی در حمله به تحریریه این نشریه در سال ۲۰۱۵ بار دیگر کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را منتشر کرد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments