ترور فخری‌زاده؛ آبروی نداشته خامنه‌ای در تمام دنیا رفت

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

شبکه العالم وابسته به صداوسیمای خامنه ای امروز به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد: شواهد و مدارک به دست آمده نشان می دهد که اسرائیل عناصر متخاصم علیه انقلاب اسلامی را برای انجام عملیات ترور محسن فخری‌زداه استخدام کرده است. گفته می شود منافقین (مجاهدین خلق )و موساد پشت این عملیات بوده‌اند

اما نکته‌ی که العالم به نقل از این منبع اگاه مطرح کرده این است: اسلحه استفاده شده در این ترور ساخت اسرائیل است که از طریق ماهواره کنترل می‌شود.

سایت فرارو در تهر ان می نویسد: این روایت در حالی مطرح می‌شود که پیشتر از حضور چندین عامل تروریستی و چند خودرو در این عملیات سخن گفته می‌شد، حتی برخی شاهدان عینی از مشاهده عوامل تروریستی حرف زده بودند. حتی گزارش های صداوسیما در روز حادثه خبر از دستگیری یکی از عوامل می‌داد. واضح است که اینگونه روایت‌های ضدو نقیض هیچ فایده ای ندارد و شاید بهتر باشد که هر چه زودتر نهادهای امنیتی و مسئول در این باره توضیحات دقیقی ارائه کنند تا بیش از این درباره نحوه ترور شبهه ایجاد نشود.

در همین حال پاسدار شمخاتی، دبیر شورای عالی امنیت جمهوری اسلامی گفته: دستگاه‌های اطلاعاتی ما از زمان و محل ترور فخری‌زاده خبر داشتند، اما دشمن حرفه‌ای عمل کرد.

در این میان منابع خبری رادیو پیام اسرائیل گفتند: بیت رهبری خواستار پاکسازی اطلاعاتی شده است

آگاهان گفتند که این دستور، توسط مجتبی خامنه ای فرزند پرنفوذ رهبر حکومت، در دیدارهای خصوصی با سران سپاه پاسداران، ارتش و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم به آگاهی آن ها رسیده و از جمله گفته شده است که خامنه ای این رویداد را با وخامت زیاد تلقی می کند.

منابع آگاه در ادامه این خبر افزودند که اکنون وزارت اطلاعات و شاخه حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران می کوشند که مسئولیت این شکست را به گردن یکدیگر می اندازند و این ادعای تمسخر انگیز که سوء قصد توسط دستگاه های خودکار و از طریق ماهواره انجام شده و افراد واقعی در آن نقشی نداشته اند، بخشی از تلاش برای فرار از زیر بار مسئولیت است که کسی آن را جدی نمی گیرد.

کارشناسان ارزیابی کرده اند که موفقیت در انهدام فخری زاده، با هر معیاری، یکی از درخشان ترین عملیات اطلاعاتی یک سرویس امنیت خارجی هر کشوری می باشد. موفقیت این هلاکت، موجب نگرانی شدید مسئولان امنیتی و نظامی رژیم گردیده و خامنه ای را واداشته دستور اخیر خود را صادر کند.

حکومت ایران اکنون بسیار شکننده است

به گزارش رادیو فرانسه، آرین طباطبایی، کارشاس خاورمیانه امروز در گفتگو با رادیو ملی آمریکا (ان پی آر) در باره ترور فخری زاده گفت: این اقدام به روشنی نشان می دهد که حکومت ایران اکنون تا چه اندازه شکننده است. و این موضوع به رغم تمامی منابع و تلاش هایی است که رژیم اسلامی برای ایجاد یک سازمان اطلاعاتی و امنیتی مقتدر و نیرومند بکار بسته است. حکومت ایران در حال حاضر در برابر چالش های متعدد بین المللی، مردمی و نخبگان خود قرار گرفته است. این موضوع می تواند بر ای حکومت ایران مأیوس کنند باشد که به رغم تمامی تلاش ها و امکاناتی که برای ایجاد یک سازمان قدرتمند اطلاعاتی و امنیتی انجام داده، اکنون دریافته که این سازمان در برابر نفوذ و تهاجم از بیرون بسیار شکننده است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments