ترور فخری‌زاده؛ شمعخانی به ضعف دستگاه‌های امنیتی اعتراف کرد؟

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

برای پخش این فایل لطفا جاوا اسکریپت را فعال یا از یک مرورگر دیگر استفاده کنید.

۲۵ دقیقه پیش

پیکر محسن فخری زاده معاون وزیر دفاع ایران به خاک سپرده شد، مردی که در عملیاتی پیچیده و برق آسا در شرق تهران ترور شد. موقعیتی تحقیر کننده برای نهادهای امنیتی متعدد ایران که به نظر می‌آید هرکدام به نحوی سردرگم و شرمسارند.

این بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بود که برای اولین بار پرده از چهره محسن فخری زاده برداشت و با لحنی تهدید آمیز نام او را به زبان آورد. جریانهای سیاسی داخل ایران از انتقام گفته اند ولی هرکدام با لحنی متفاوت.

رییس جمهوری از واکنشی در زمان مناسب سخن گفته، رییس مجلس بر پاسخی قوی و بازدارنده تاکید کرده و رییس قوه قضائیه هم گفته دعوت به خویشتنداری، چراغ سبزی به عاملان حمله است. ایران در یکسال اخیر چندین حادثه مشابه را تجربه کرده است.

در یکی از واکنش‌ها به ترور آقای فخری‌زاده، علی شمعخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران می‌گوید نهادهای امنیتی این کشور از احتمال ترور فخری‌زاده و حتی محل احتمالی نقشه آنها مطلع بوده‌اند اما ‘دشمن’ حرفه‌ای‌تر عمل کرد.

از مهدی طلعتی تحلیلگر مسائل امنیتی و نظامی در سنت‌گالن سوئیس را درباره این اظهار نظر یکی از بالاترین مقام های امنیتی ایران پرسیدیم.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments