تصادف سنگین یک تریلی حامل گندم با ۱۷ خودرو در جاده جاجرود

جستجو

تصادف سنگین یک تریلی حامل گندم با ۱۷ خودرو در جاده جاجرود

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

تصادف یک تریلی حامل گندم با ۱۷ خودرو در جاده جاجرود تهران و کشته و مجروح شدن ۴ نفر
روز سه‌شنبه ۹ شهریورماه ۱۴۰۰، بر اثر برخورد و تصادف سنگین یک تریلی حامل گندم و ۱۷ خودرو، یک شهروند جان خود را از دست داد و ۳ نفر دیگر مجروح شدند.
فیلمی از این تصادف سنگین منتشر شده است که در آن وضعیت را تشریح می‌کند.
در این فیلم گزارشگر می‌گوید: «امروز بر اثر برخورد یک تریلی حامل گندم با ۱۷ خودرو، یک شهروند جان باخت. جاده هم اکنون مسدود شده است».
در صحنه این تصادف تریلی در حالیکه قسمت بار آن جدا شده است در کنار جاده دیده می‌شود.
دو خودرو سواری نیز دیده می‌شود که کاملا متلاشی شده‌اند.
آمار بالای مرگ و میر و معلولیت ناشی از تصادفات خودرو در ایران از مهمترین معضلات صنعت حمل و نقل کشور است. حاکمیت هر بار علت بال بودن آمار تصادفات رانندگی در ایران را خطای انسانی، کیفیت خودرو و وضعیت جاده‌ها دانسته است. تحقیقات نشان می‌دهد که در ایران از هر ۱۰۰ مجروح حوادث رانندگی نزدیک به ۲۵ نفر آن فوت می‌کند. اما در کشورهای پیشرفته این آمار به یک نفر می‌رسد. جاده‌های غیراستاندارد و شلوغ در کشور عامل اصلی بسیاری از حوادث رانندگی است.
پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور اعلام کرد که آمار قربانیان تصادفات جاده‌ای امسال نسبت به سال گذشته بیش از ۶۵ درصد افزایش یافته است.
به گفته وی نزدیک به ۱۵۰ هزار مراجعه به مراکز درمانی بوده که در این بین نزدیک به ۳۰ هزار نفر در بخش‌های مختلف بیمارستان بستری شده‌اند.
کارشناسان صنعت حمل و نقل، علت افزایش تلفات جاده‌ای در کشور را ایمن نبودن خودروها و استاندارد نبودن جاده‌ها می‌دانند. محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات وزارت راه طی مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که عمر جاده‌های ایران از نظر کیفیت یک سوم جاده‌های جهان است. این درحالی است که ایران یکی از تولیدکنندگان اصلی نفت در جهان است. پایین بودن کیفیت قیر ترخیصی از پالایشگاه‌ها مهمترین عامل افت کیفیت جاده‌ها و خرابی آسفالت‌ها می‌باشد.
کیفیت پایین خوردوهای ساخت داخل کشور هم دومین عامل افزایش تصادفات جاده‌ای است.
به این صورت مشخص است که علت اصلی تصادفات جاده‌ای ناکارآمدی دولت و حاکمیت در رسیدگی به وضعیت جاده‌های و همچنین ارتقا کیفیت خودروها میباشد.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات