تلاش بایدن برای ایجاد اجماع بین المللی علیه رژیم ایران

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در اولین واکنش به هلاکت فخری زاده گفت: سخت است که بگویم این حادثه چه میزان تعاملات او با تهران را پیچیده خواهد کرد.

بایدن در مصاحبه با شبکه سی‌اِن‌اِن در باره احتمال انجام مذاکره با جمهوری اسلامی گفت: آن‌ها (رژیم ایران) در حال حرکت به سمت توانایی داشتن میزان کافی مواد برای ساخت سلاح اتمی هستند؛ و البته مسئله موشکی هم که هست. با تمام این چیزها، به ‌نظرم [ کار] بسیار سختی خواهد بود.

رئیس‌جمهور منتخب آمریک گفت: نقطه پایانی این است که ما به رژیم ایران اجازه دستیابی به تسلیحات اتمی ندهیم…. همه می دانند نکته اساسی این است که نمی‌توانیم اجازه دهیم رژیم ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

بایدن این مسیر را دشوار توصیف کرد و با این حال بر لزوم ایجاد یک اجماع بین المللی تاکید کرد و گفت: ما نمی‌توانیم این کار را به تنهایی انجام دهیم. به همین دلیل است که ما باید بخشی از یک گروه بزرگ‌تر باشیم تا با طیف وسیعی از مسائل روبرو شویم.

هشدار یک مقام ارشد امنیتی آمریکا به دولت بایدن

مشاور امنیت ملی کاخ سفید واشنگتن به تیم بایدن که برای سیاست خارجی آمریکا تعیین شده هشدار داد که هرگونه مماشات در برابر رژیم ایران، روند عادی‌سازی روابط کشورهای عرب منطقه با اسرائیل را به خطر می‌اندازد.

به گزارش بلومبرگ، رابرت اوبرایان با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال بازگشت دولت بعدی آمریکا به برجام گفت: مبنای امضای توافقات عادی‌سازی روابط با اسرائیل که تاکنون امارات، بحرین و سودان به آن پیوسته‌اند، اشتراک در بی‌اعتمادی آنها به رژیم ایران بوده است.

او در ادامه تصریح کرد: شرم‌آور است که اگر ببینیم از روند صلح جوانه‌زده در این منطقه آشوب زده با بازگشت به سیاست مماشات ممانعت شود.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments