تلاش تازه خامنه ای برای روحیه دادن به نیروهایش

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

خامنه ای امروز در واکنش به پاره کردن تصاویر سلیمانی در اعتراضات اخیر گفت: آنهایی که به عکس سردار سلیمانی اهانت کردند، مردم ایرانند؟…خامنه‌ای همچنین مدعی شد: ما از مذاکره هم ابایی نداریم، البته نه مذاکره با آمریکا؛ بلکه از مذاکره با دیگران ابایی نداریم. مذاکره نه از موضع ضعف بلکه از موضع قوت و قدرت.

رهبر درمانده جمهوری اسلامی امروز تلاش کرد با حضور در نماز جمعه به نیروهای وارفته رژیم و ریزشی‌های ترسان نظام در پی تشدید بحران ها روحیه بدهد. این در حالیست که در برخی گزارشها گفته شده تعداد قابل توجهی از کادرهای بسیجی اخیرا پایگاه های خود را ترک کرده و حاضر به بازگشت نشده اند.

خامنه‌ای امروز در نمایش نماز جمعه تهران خطاب به باقیمانده هوادارانش گفت: آنروزی که ده‌ها میلیون نفر (!) در ایران به پاس خون فرمانده سپاه قدس به میدان آمدند و روزی که موشک های سپاه هم پایگاه نیروهای آمریکایی را در هم کوبید، ایام الله بود.

خامنه ای حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکا در عراق را ضربه به هیبت ابر قدرتی آمریکا توصیف کرد و گفت که این پاسخ قدرتمندانه،‌ حیثیتی و جبران ناپذیر بود.

خامنه ای در ادامه دروغ پردازی‌هایش گفت: مردم در سراسر جهان در واکنش به ترور شهید سلیمانی پرچم آمریکا و اسرائیل را آتش زدند که این هم نشانگر حمایت خدا از مردم ایران است.

خامنه‌ای سپس گفت آیا آنها که عکس شهید سلیمانی را پاره می کنند مردم ایران هستند یا جمعیت میلیونی که به خیابان آمده اند؟

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه به شعار “نه غزه نه لبنان” معترضان اشاره کرد و گفت: این افراد نه تنها جان، که حاضر نیستند راحتی و آرامش خود را فدا کنند. این شهید سلیمانی و اعضای نیروی قدس هستند که جان خود را فدا کردند.

خامنه‌ای که تاکنون در برابر شلیک پاسداران به‌ هواپیمای اوکراینی و کشتار ۱۷۶ مسافر بی‌گناه سکوت کرده بود، با رذالت تلاش کرد این موضوع را کم اهمیت جلوه دهد و گفت: سعی کردند این قضیه را به‌ نحوی آرایش بدهند که کشته شدن فرمانده نیروی قدس و نیروی بسیجی مردمی عراق را به‌ دست فراموشی بسپارند.

خامنه ای همچنین با اشاره به تهدید کشورهای اروپایی برای به جریان انداختن مکانیسم حل اختلاف برجام هم گفت: من پیشتر هم گفته بودم که به اروپایی‌ها اعتماد ندارم و این کشورهای حقیر پادوی آمریکا هستند.

رادیو فردا پیش تر در تحلیلی گفته بود: رهبر جمهوری اسلامی فردا از جایگاه یک متهم با مردم سخن می‌گوید نه رهبر یا مدعی، به‌ویژه این‌که سپاه که مقصر اصلی ماجرای سرنگونی هواپیماست، به طور کامل و مستقیم زیر نظر او اداره می‌شود. بنابراین هر چیزی که خامنه‌ای بگوید، ولو عذرخواهی کند، به معنای پایان بخشیدن به بحران نیست، بلکه ممکن است بحران را تشدید کند.

این منبع افزود: باید توجه داشت که خامنه ای دیگر در عرصه سیاسی «فصل‌الخطاب» نیست. او در دو دهه گذشته اندک اندک از موقعیت یک رهبر یا پدر سیاسی به یک بازیگر و حریف سیاسی تغییر موقعیت داده است. علاوه بر این، در طول این دو دهه برای بخش مهمی از مخالفان، او عامل اصلی همه مشکلات موجود شناخته شده است. بازتاب این درک را در شعارهای خیابانی می‌توان دید که هر روز علیه او بیشتر و متمرکزتر و تندتر شده است.


اعتراف مقام حکومتی به تضعیف جایگاه خامنه ای

معاون اول روحانی در مراسم گرامیداشت هاشمی رفسنجانی و قاسم سلیمانی اظهار کرد: در شرایط دشوار و غمباری هستیم. اگر الزام به حکم وظیفه نبود، ترجیح می‌دادم سکوت کنم و به درون خود پناه ببرم.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری با تاکید بر این‌که تضعیف جایگاه رهبری می‌تواند برای ایران (جمهوری اسلامی) خطرناک باشد، گفت: در شرایط فعلی سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی مردم تنزل پیدا کرده برای ترمیم اعتماد لطمه دیده باید خطا‌ها جبران شود و مسئولیت‌پذیر باشیم.


بازگشت خامنه ای به نماز جمعه؛ چرا؟

رسما اعلام شد که خامنه ای برای نخستین بار در هشت سال اخیر تصمیم گرفته نماز جمعه دو روز دیگر تهران را خود هدایت کند.

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، آگاهان امور می گویند که این تصمیم خامنه ای نشان می دهد که او تا چه حد موقعیت خود را در داخل حکومت در خطر می بیند و قصد دارد با امامت جمعه تلاش کند مخالفت ها با خود را خنثی سازد.

در سال های اخیر، بسیاری از دست اندرکاران رژیم ایران معتقد شده اند که خامنه ای شایستگی رهبری ندارد و مرتکب اشتباهات سهمگینی شده که ایران را به آستانه ورشکستگی کشانده و حکومت را به لبه پرتگاه سقوط کشانده است.

این ابراز مخالفت ها، از هنگام بروی کار آمدن پرزیدنت ترامپ در ایالات متحده و خروج آمریکا از برجام شدت گرفته و هراندازه اوضاع داخلی ایران وخیم تر شده، صدای مخالفان خامنه ای نیز بلندتر گردیده است.

در تازه ترین نمونه، یک فعال سیاسی مخالف حکومت خامنه ای در داخل کشور از رهبر جمهوری اسلامی خواست دست از قدرت جهنمی بردارد و استعفا دهد.

به گزارش سایت کلمه، ابوالفضل قدیانی با اشاره به ناکارآمدی حکومت ایران در فاجعه ساقط کردن هواپیمای اوکراینی، خواستار کناره‌گیری رهبر جمهوری اسلامی از قدرت شد.

وی می گوید: موشک شلیک شده به هواپیما مانند شلیک به مغز و قلب قربانیان خیزش اعتراضی آبان‌ماه گذشته است. این یعنی شلیک بر پیکر مردم مظلوم ایران.

ابوالفضل قدیانی، پنهانکاری مقام‌های جمهوری اسلامی در مورد شلیک به هواپیمای اوکراینی را با عملکرد گوبلز، وزیر تبلیغات آلمان نازی، مقایسه کرده و تأکید می‌کند: البته دروغ و فریب سیستماتیک جزء لاینفک نظام استبداد دینی است.

وی افزود: به اعتقاد من خون‌بهای قربانیان به خون‌خفته رفتن مستبد امروز ایران و نظام استبداد دینی بر پایه ولایت مطلقه فقیه است. آقای خامنه‌ای باید دست از این قدرت جهنمی بردارد و استعفا دهد و کنار رود تا عرصه برای برگزاری رفراندوم به منظور تغییر نظام جمهوری اسلامی و استقرار نظام جمهوری دمکراتیک سکولار فراهم گردد.


نخبگانی که در آتش سپاه جهل و جنایت سوختند

پانیذ و حمید و مهدی و پونه و ایمان و آرش و میلاد و دهها کارشناس ارشد و دهها کودک و نوجوان در آتش انتقام پاسداران خامنه ای سوختند.

بامداد روز چهارشنبه ۱۸دیماه خبر سقوط یک هواپیمای مسافربری در حوالی تهران جهان را در بهت و حیرت فرو برد. جهان از مرگ ۱۷۶مسافر بی‌گناه تکان خورد اما خامنه‌ای ـ همان زمان ـ در ملاقات با بسیجیان قم ۴۵ دقیقه در باره هلاکت سلیمانی روضه‌ خواند، اما هیچ اشاره‌ ای به نخبگان ایرانی پرپر شده در آسمان نکرد.

انستیتوی علمی ماکس پلانک در آلمان از مرگ یک پژوهشگر جوان ایرانی خبر داده است. پانیذ سلطانی از پژوهشگران برجسته آن انستیتو بوده و در سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی تهران کشته شده است.

در اطلاعیه‌ای که انستیتو ماکس پلانک روز جمعه (دهم ژانویه) منتشر کرده آمده است که آن انستیتو “در سوگ مرگ غم‌انگیز پانیذ سلطانی، دانشمند ۲۹ ساله” فرو رفته است.

این دانشمند جوان ایرانی دکترای خود را در رشته پلیمرشناسی اخذ کرده بود و در شهر ماینز زندگی می‌کرد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments