تهران| بازداشت 43 قاچاقچی و بیش از 2700 خرده‌فروش موادمخدر در یک ماه اخیر

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ عبدالوهاب حسنوند با اشاره به اقدامات پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در یک ماه اخیر، اظهار کرد: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد با هنجارشکنان جامعه، طرح امنیت محله‌محور با هدف پیشگیری از اعتیاد و پاکسازی مناطق آلوده شهر تهران و کاهش جرائم، پس از برگزاری جلسه توجیهی برای کارکنان و شناسایی مناطق جرم‌خیز و آلوده با اقتدار کامل در چندین مرحله در سطح پایتخت اجرا شد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ افزود: تیمهای عملیاتی پایگاه‌های پلیس مبارزه با موادمخدر و مأموران پرتلاش یگان امداد و کلانتری‌های تابعه تهران بزرگ در اجرای 462 مرحله طرح، موفق به دستگیری 43 قاچاقچی مواد مخدر، دو هزار و 721 نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد مخدر شدند و همچنین سه هزار و 759 معتاد متجاهر نیز را نیز از سطح شهر تهران جمع‌آوری کردند.

وی با بیان اینکه در یک ماه گذشته از قاچاقچیان موادمخدر و خرده‌فروشان مواد افیونی 827کیلوگرم انواع مواد افیونی کشف شده است، بیان کرد: در این رابطه 230 خودرو و 78 موتورسیکلت نیز توقیف شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه افراد معتاد در بسیاری از جرائم و آسیبها از جمله وقوع سرقت و نابسامانی خانواده نقش دارند، تصریح کرد: برخورد و جمع‌آوری معتادان باعث کاهش سرقت مخصوصاً سرقتهای خرد در جامعه می‌شود و مردم از آزار و اذیت آنها در امان می‌مانند. بنابراین باید گفت وجود پاتوق استعمال مواد یا خرده‌فروشان در محله‌ای سکونت هر فرد، تهدید جدی فراروی امنیت و سلامت فردی و اجتماعی ما و به ویژه فرزندان و جوانانمان است که نباید به آن بی‌تفاوت باشیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments