توانایی خورشید برای تامین انرژی تمام تمدن بشری

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
تامین انرژی تمام تمدن بشری توسط خورشید,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
ایلان ماسک ادعا کرده است که خورشید می‌تواند انرژی تمام بشر را تامین کند.

ایلان ماسک بنیانگذار و مدیرعامل شرکت های تسلا و اسپیس ایکس با ارسال یک پست در شبکه اجتماعی مورد علاقه خود یعنی توییتر، از قدرت بی نظیر خورشید و اینکه میتواند انرژی تمام تمدن بشری را فراهم کند، گفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از آی ای، ایلان ماسک معتقد است که انرژی مورد نیاز تمام جمعیت سیاره زمین میتواند از انرژی خورشیدی (Solar energy) تأمین شود و ما فقط باید راهی پیدا کنیم که چهار میلیون تن انرژی انبوه تولیدی خورشید در هر ثانیه را قابل ذخیره و قابل استفاده کنیم.

این نخستین باری نیست که “ماسک” نظر خود را درباره آنچه خورشید میتواند برای همه تمدن زمین انجام دهد، در توییتر به اشتراک می گذارد.

ضمن این که وقتی صحبت از انرژی خورشیدی می شود، سامانه ها و صفحات خورشیدی شرکت تسلا که برای تعبیه در سقف خانه ها و تأمین انرژی آن ها ساخته شده است، در نظر می آید.

” ماسک” در واکنش به کاربری که یک تحقیق را در مورد اینکه انرژی خورشیدی در حال حاضر ارزانترین انرژی در تاریخ است و هزینه فناوری خورشیدی در مقایسه با زغال سنگ و گاز در اکثر کشورهای بزرگ کمتر است، گفت: این رآکتور همجوشی رایگان در آسمان، در هر ثانیه ۴ میلیون تن جرم را به انرژی تبدیل می کند و ما فقط به ذخیره مقدار بسیار کمی از آن برای تأمین انرژی تمام تمدن روی زمین نیاز داریم.

این خبر جدیدی در مورد اعتقاد “ماسک” به انرژی خورشیدی نیست. جدا از فروش وسایل نقلیه برقی، شرکت تسلا همانطور که گفته شد پوشش سقفی ساخته شده از صفحات خورشیدی را نیز ارائه می دهد که به هیچ وجه شبیه صفحه های خورشیدی معمولی نیستند. علاوه بر این ، تسلا در سال ۲۰۱۷ یک نیروگاه عظیم خورشیدی در جزیره کاوای در هاوایی ساخت تا به کاهش مصرف گاز و زغال سنگ کمک کند.

تامین انرژی تمام تمدن بشری توسط خورشید,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا

این اظهارنظر جدید” ماسک” پیرامون انرژی خورشیدی برای این که بتواند انرژی مورد نیاز تمام تمدن بشری را تأمین کند، چیز جدیدی نیست. او در سال ۲۰۱۹ نیز گفته بود که معتقد است تنها یک نیروگاه عظیم خورشیدی می تواند انرژی کافی را برای تمام ایالات متحده تأمین کند و ما فقط باید فناوری آنرا ایجاد کنیم.

پاسخ ها به جدیدترین اظهار نظر “ماسک” زیاد بوده است و بسياري نظر او را تأیید می کنند، ولی می گویند که ما هنوز ابزاری برای ایجاد چنین سیستم قدرتمندی نداریم.

کاربری به نام “اندرو شفر” در واکنش به”ماسک” نوشت: ما هنوز از فناوری لازم برای جمع آوری انرژی خورشیدی که برای تامین انرژی آمريکا کافی باشد، برخوردار نیستیم، چه رسد به جهان. با سرعت فعلی ما ۵۰۰ سال طول میکشد تا چنین سیستمی ایجاد شود.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments