جانشین برایان هوک در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران امروز از سمت خود کناره‌گیری کرد. جانشین او الیوت آبرامز، نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ونزوئلا است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در این باره گفت: من از برایان هوک ‌بخاطر بیش از سه سال خدمت در وزارت خارجه تشکر می‌کنم. پمپئو دلیل استعفای هوک را اعلام نکرد و تنها گفت که وی به بخش خصوصی منتقل می‌شود.

به نوشته نیویورک تایمز، کناره گیری هوک فرصت باقی‌مانده آمریکا برای ازسرگیری راهبرد دیپلماتیک میان تهران و واشنگتن را تا ماه نوامبر و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از بین می‌برد.

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی و مشاور ترامپ در امور سیاست خارجی نیز ضمن سپاسگزاری از هوک احتمال داد که با رفتن او امکان ایجاد یک جایگزین برای توافق هسته‌ای با رژیم ایران تا انتخابات نوامبر از بین خواهد رفت.‌

نیویورک تایمز درباره جانشین برایان هوک نیز نوشت که الیوت آبرامز که هم اکنون نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا است به جای برایان هوک قرار می‌گیرد. آبرامز از جمله حامیان اصلی حمله آمریکا به عراق در دولت بوش محسوب می‌شد.

آبرامز، ۷۲ ساله، کهنه سرباز جمهوری‌خواه است که در ونزوئلا رویکردی تند با هدف برکناری نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور را رهبری کرده است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments