جزئیات آتش سوزی مرگبار در مشهد / کودک در شعله های سیاه جان باخت + عکس

جستجو

جزئیات آتش سوزی مرگبار در مشهد / کودک در شعله های سیاه جان باخت + عکس

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

حوادث رکنا: آتش سوزی مهیب بامدادی در یک ساختمان دو طبقه ویلایی، در حالی جان کودک 10 ساله ای را گرفت که دو بانوی جوان به همراه یک آتش نشان نیز به شدت مصدوم شدند.

به گزارش رکنا، اوایل بامداد روز گذشته دختر 22 ساله ای که در غیاب پدر و مادرش به تنهایی در منزل مسکونی (طبقه اول) حضور داشت ناگهان با دیدن شعله های آتشی که از پذیرایی منزل زبانه می کشید، هراسان از پله ها به طبقه دوم ساختمان ویلایی دوید و از همسایه برای خاموش کردن شعله ها کمک خواست. مرد میان سال نیز وحشت زده همسر و پسر 10 ساله اش را در خانه رها کرد و بی درنگ به طبقه پایین رفت او در حالی که از دختر همسایه می خواست تا او نیز به طبقه بالا برود، تلاش کرد تا شعله ها را خاموش کند اما ناگهان آتش زبانه کشید و دود سیاه غلیظی همه ساختمان را طوری فرا گرفت که مرد میان سال دیگر نتوانست برای نجات خانواده اش به طبقه بالا بازگردد. او به ناچار به بیرون از ساختمان دوید و با کمک اهالی محل با آتش نشانی تماس گرفت.

آتش مشهد (1)

در حالی که به دلیل بسته بودن در پشت بام، دودهای غلیظ، طبقه دوم ساختمان را کاملا فرا گرفته بود، همسر مرد میان سال و پسر 10 ساله اش به دلیل استنشاق دودهای سیاه بیهوش روی زمین افتادند و دختر جوان نیز سرفه کنان نقش بر زمین شد. دقایقی بعد در حالی خودروهای آتش نشان وارد خیابان امام خمینی(ره) 68 شدند که شعله های آتش از داخل منزل زبانه می کشید. این در حالی بود که ستاد فرماندهی آتش نشانی، با تماس های مردمی و اعلام شدت آتش سوزی، نیروهای پشتیبانی و امداد و نجات را نیز از ایستگاه میدان جهاد به محل آتش سوزی اعزام کرد. مرد میان سال که هراسان و نگران فریاد می کشید از آتش نشانان خواست برای نجات دختر جوان و اعضای خانواده اش اقدام کنند.

آتش مشهد (2)

در این هنگام بار دیگر امدادگران فداکار بی محابا دل به شعله های آتش زدند و در میان دودهای غلیظ خود را به طبقه دوم رساندند آن‌ها پیکرهای دو بانو و پسر 10 ساله را به درون حیاط انتقال دادند و نیروهای اورژانس که در محل حضور یافته بودند به احیای تنفسی پرداختند اما «دانیال» کودک معصوم 10 ساله دیگر نفس نمی کشید ولی تکنیسین های اورژانس با مشاهده آثار و علایم حیات در دو بانوی جوان، بلافاصله آن ها را در حالی به بیمارستان ثامن الائمه(ع) ناجا انتقال دادند که مشخص شد حسن رمضانی نیروی فداکار آتش نشانی نیز وضعیت وخیمی دارد به همین دلیل او نیز به مرکز درمانی منتقل شد و سه مصدوم این حادثه تاسف بار در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری شدند. در همین حال مدیر منطقه چهارم آتش نشانی مشهد گفت: با توجه به شدت آتش سوزی ،نیروهای اطفای حریق و امداد و نجات از ایستگاه های 40 ، 11 و 4 به محل حادثه اعزام شدند و بی درنگ به اطفای حریق پرداختند اما متاسفانه کودک 10 ساله ای که در طبقه دوم سکونت داشت به دلیل استنشاق دودهای غلیظ جان سپرد. ولی آتش نشانان دو بانوی جوان را از میان شعله های آتش بیرون کشیدند و از مرگ نجات دادند. سرآتشیار مجید فرهادی با بیان این که کانون آتش در پذیرایی منزل مسکونی طبقه اول بود، افزود: علت دقیق وقوع این حادثه مشخص نیست و کارشناسان در حال بررسی هستند. این مقام مسئول در آتش نشانی تصریح کرد: معاون شیفت ایستگاه 4 آتش نشانی نیز که در حین عملیات اطفا و نجات افراد محبوس در طبقه دوم، دچار مصدومیت (استنشاق دود) شده بود هنوز در مرکز درمانی بستری است. قاضی ویژه قتل عمد نیز با بیان این که هنوز علت دقیق آتش سوزی درباره عمدی یا غیرعمدی بودن حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی اعلام نشده است، گفت: بررسی های کارشناسی ادامه دارد و شکایتی نیز در این باره مطرح نشده است. قاضی کاظم میرزایی اضافه کرد: در صورتی که ماجرا حادثه غیرعمدی باشد روال عادی خود را طی خواهد کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

سجادپور

آیا این خبر مفید بود؟

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

درباره 2Feeds

تو فیدز, سایت مرجع رایگان برای دریافت آخرین اخبار ایران و جهان از خبرگزاری های خارجی همچون آوا نیوز، نیک نیوز، صدای آمریکا، دویچوله فارسی، صدای فرانسه، یورو نیوز فارسی، بی بی سی فارسی، رادیو فردا و ... است. شما در این ساین می توانید جدیدترین خبرها و تفاسیر سیاسی، اجتماعی روز را پیگیری کنید.
همچنین وبسایت 2Feeds، انعکاس دهنده و مرجع تماشای ویدیوهای کانالهای یوتیوب فارسی زبان است.
بخش یادنامه(هاتی پاتی) هم به عنوان وبلاگ سایت محسوب می شود که در آن به اخبار، ویدیوها و مطالب افشاگرانه دینی، اسلامی و سیاسی پرداخته می شود. توجه داشته باشید که بخشهایی از سایت همانند بخش بزرگسالان، سکس اسلامی و سکس قرآنی و یا افشاگریهای دینی و مذهبی ممکن است جاوی مطالبی باشد که دسترسی به آنان به اشخاص زیر 18 سال توصیه نمی گردد.
در بخش هاتی پاتی (یادنامه) سایت، هیچ چیز (اعتقادات، دین، مذهب، امامان، قرآن و...) مقدس شمرده نمی شود و مطالب بدون سانسور کلامی و تصویری بیان می گردند. در صورتیکه با این مسئله مشکل دارید، لطفا از دسترسی به این بخش از سایت حذر کنید.


Disclaimer:
2Feeds just provides links to other sites and doesn't host any file by itself.
All the material found on this website are hosted on third-party servers, which are freely available for all Internet users. Hence, logically any legal issues regarding them should be taken up with the actual file hosts, as we're not affiliated with them.
Created By IFP
DMCA | Privacy Policy | Cache | Sitemap