جوّ امنیتی در تبریز پس از شنیده شدن صدای انفجار؛ معاون امنیتی استاندار: نورافشانی عید قربان بود!

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

گزارش‌‌ها از تبریز حاکیست وضعیت این شهر و حومه آن عادی نیست. روز جمعه ۱۰ امرداد در نقاط مختلف شهر نیروهای امنیتی مستقر شدند و گشتی‌های نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خیابان‌ها و بعضی محورهای اطراف شهر در حرکت هستند.

حضور نیروهای امنیتی در تبریز محله «آبرسان»

پنجشنبه شب ۹ امرداد صدای چندین انفجار مهیب باعث وحشت مردم این شهر شد. رسانه‌های رسمی و مسئولان استانی واکنشی به این رویداد نشان ندادند اما در شبکه‌‌های اجتماعی ویدئوهایی منتشر شده که نشان می‌دهد در گوشه‌ای از شهر پشت ارتفاعات انفجارهای پیاپی در حال وقوع است.

گفته می‌شود انفجارها در انبار مهمات لشکر ۳۱ «عاشورا» نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کوی «منظریه» رخ داد اما علیار راستگو معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی در گفتگو با ایرنا ادعای انفجار را «شیطنت‌های رسانه‌ای دشمنان» دانست و گفت «صداهای دیشب در آسمان تبریز مربوط به مراسم نورافشانی شب عید قربان در مناطق مختلف این شهر بود!»

video
Please enable JavaScript

روزنامه اسرائیلی «اورشلیم پُست» خبر شنیدن شدن صدای انفجار در تبریز را منتشر کرده و نوشته که مقامات جمهوری اسلامی می‌گویند مربوط به آتش‌بازی بوده است!

وبسایت «نت بلاکس» که سرعت جهانی اینترنت را رصد می‌کند خبر داد پنجشنبه ۳۰ ژوئن از ساعت ۰۲:۰۰ بامداد به وقت محلی شبکه اینترنت تبریز و چند شهر استان آذربایجان شرقی دچار اختلال شد.

برخی کاربران در توییتر خبر دادند صبح جمعه در مسیرهای منتهی به اهر و زنجان نیروهای امنیتی مستقر بودند.

برخی دیگر از شهروندان از مشاهده یک پهپاد ناشناس بر فراز تبریز خبر دادند. هیچ مقام مسئولی این ادعاها را رد یا تأیید نکرده است.

ایدی کوهین خبرنگار اسرائیلی که گفته می‌شود نزدیک به نهادهای امنیتی اسرائیل است در توییتی با هشتگ «#تبریز» به کنایه نوشته «از هدفمان دور نشیم»!

این خبرنگار پیش از این نیز مستقیم و غیرمستقیم اشاره کرده بود که انفجارها در تأسیسات نظامی و اتمی جمهوری اسلامی و همینطور آتش‌سوزی‌‌ها در نیروگاه‌‌ها و شرکت‌‌های پتروشیمی ایران به برنامه‌‌ریزی‌های اسرائیل مربوط می‌شوند.

ویدئوهایی منسوب به جوّ امنیتی تبریز در محله «آبرسان» در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌‌دهد پلیس ضدشورش زیر یک پُل مستقر شده است.

video
Please enable JavaScript

بیش از ۲۰ مورد انفجار و آتش‌‌سوزی در مراکز استراتژیک جمهوری اسلامی در دو سه ماه گذشته توانایی دستگاه‌‌های امنیتی و همچنین ایمنی رژیم را زیر سؤال برده است. با گذشت یک ماه از انفجار در نیروگاه اتمی نظنز هنوز علت آن به دلیل «ملاحظات امنیتی» اعلام نشده است.

نظرات