حقوق ما کفاف یک دست لباس را نمی‌دهد؛ خدا ریشه ظلم را بکند! سخنان یک سرایدار خطاب به سران حکومت

جستجو

حقوق ما کفاف یک دست لباس را نمی‌دهد؛ خدا ریشه ظلم را بکند! سخنان یک سرایدار خطاب به سران حکومت

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطخوبمهم
Loading...

یک مرد سرایدار مدرسه اصفهانی که از فشار و بی عدالتی در حق خودش و شدت فقر به جان آمده از ظلمی که سوی آموزش و پرورش در حق این قشر می‌شود شکایت می‌کند.
وی با خشم، مجلس و دولت و وزیر آموزش و پرورش را خطاب قرار داده و می‌گوید.
«من ۲۴ ساعت در مدرسه خدمت می‌کنم. حق نگهبانی من پرداخت نمی‌شود. اگر یک وسیله‌ای از مدرسه گم شود باید از جیب خودم بدهم. چرا به ما اضافه‌کاری پرداخت نمی‌شود در حالیکه ۲۴ ساعت حق ترک مدرسه را ندارم. چرا نیروهای خدماتی از جمله خدمتگزار و سرایدار حق اضافه کار و حق لباس ندارند.
وی سپس می‌گوید، مگر لباس ما بابت این کاری که می‌کنیم از بین نمی‌رود؟
با این وضعیت گرانی مگر ما می‌توانیم لباس بخریم؟ با پول یک‌ماه که ما می‌گیرم یک‌دست کت و شلوار نمی‌توانیم بخریم. بخدا یک‌دست کت و شلوار نمی‌توانم بخرم.
چرا اینقدر بی‌انصافی در حق ما می‌شود؟ مگر ما گناه کرده‌ایم که جزو بدنه آموزش و پرورش هستیم؟ مگر قبلا نمی‌گفتند بابای مدرسه؟ چرا الان وزیر حتی یک اسم خالی از نیروهای خدماتی نمی‌برد؟
من از ناراحتی تمام بدنم می‌لرزد. از این ظلمی که در حق زن و بچه من می‌شود ناراحتم. تمام مزایای ما قطع شده است. حقوق ما روزی ۲۰ تومان هم در این وضعیت گرانی افزایش نیافته است. خدا ریشه ظلم را انشاءالله بزند.»
اردیبهشت امسال، رئیس اداره رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش اصفهان از قطع حق لباس و حق سرایداری کارگران خدماتی آموزش و پرورش خبر داده بود.
به گفته وی نزدیک به ۴ هزار و ۵۰۰ نفر نیروهای خدماتی در مدارس استان اصفهان خدمت می‌کنند.
او همچنین گفت نیروهای خدماتی آموزش و پرورش حقوقی معادل دو میلیون و ۵۰۰ تا سه میلیون دریافت می‌کنند. که این مبلغ با توجه به نرخ تورم و مشکلات اقتصادی کفاف زندگی معمولی آنها را نمی‌دهد.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات