حق فیروزجا نایب قهرمان؛ قهرمانی بود(عکس)

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

به گزارش “ورزش سه “،دور آخر و دهم سوپر  تورنمنت نروژ  با پیروزی فیروزجا برابر دودا ازلهستان و کسب مقام نایب قهرمانی او خاتمه یافت.

در دور آخر این تورنمنت که رقابت تنگاتنگی بین کاروآنا نفر دوم رده بندی جهانی ،آرونیان نفر ششم این رده بندی و علیرضا فیروزجا برای کسب نایب قهرمانی و دریافت جایزه 39هزار دلاری در جریان بود،آرونیان موفق شد در دیدار کلاسیک  کارلسن را شکست دهد و به طور موقت به رده دوم جدول صعود کند.با تساوی کاروآنا و طاری تنها راه دومی فیروزجا کسب پیروزی در دیدار کلاسیک برابر یان کریستف دودا لهستانی بود که فیروزجا موفق شد این مهم با مهره سفید به سرانجام برساند و با شکست دودا نایب قهرمان مسابقات شود.

فیروزجا در حالی به دومی بسنده کرد که در دیدارهای فکری و کلاسیک تنها یک شکست برابر کارلسن داشت در حالی که کارلسن دو بار برابر آرونیان و دودا شکست خورد.

فیروزجا اگر در دیدار آرماگدون بازی رفت با مهره سیاه برابر کارلسن ساعتش نمی افتاد و بازی مساوی می کرد و برنده آن رقابت می شد الان جای کارلسن قهرمان تورنمنت با این سطح بالا شده بود.

 

نابغه ایرانی با عملکردی کم نظیر در این رقابت ها 20واحد به ریتینگ خود اضافه کرد و با درجه 2748در رده هفدهم رده بندی جهانی این رشته در 17سالگی قرار گرفت.

فیروز جا در این رقابتها که به صورت رفت و برگشت برگزار شددر دیدارهای کلاسیک  برابر طاری و دودا دبل کرد و چهار پیروزی کسب کرد.برابر کاروآنا و آرونیان چهار بار به تساوی رسید و برابر کارلسن یک تساوی و یک شکست داشت.
 

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments