حمله تازه مزدوران سپاه به پالایشگاه آرامکو عربستان

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

شبه‌نظامیان حوثی یمن اعلام کردند که در حملات موشکی به تاسیسات نفتی عربستان در شهر جده به آن آسیب رسانده‌اند. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که دود از محل تاسیسات شرکت آرامکو در حال بلند شدن است.

این در حالیست که تاکنون مقامات عربستان هیچگونه واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.

به گفته یک منبع یمنی، حوثی ها موفق شدند با موشک قدس ۲ (ساخت سپاه پاسداران)، ایستگاه توزیع تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان را هدف بگیرند.

رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران نیز به نقل از سخنگوی حوثی‌ها نوشته‌اند که نیروهای موشکی توانستند ایستگاه توزیع آرامکو در جده را با موشک بالدار ، قدس ۲ هدف قرار دهند.

این حمله تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که دولت آمریکا اعلام کرد که در نظر دارد شبه نظامیان حوثی را بعنوان یک گروه تروریستی بشناسد.

مجله فارن پالسی فاش کرد کاخ سفید در تدارک برای درج نام انصارالله یمن در لیست گروه های تروریستی است.

این منبع به نقل از منابع دیپلماتیک گفته است، که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حال آماده سازی برای اعلام جنبش انصارالله (حوثی های) یمن به عنوان یک سازمان تروریستی است.

بنا براین گزارش، برخی مقامات سازمان ملل سعی کردند دولت ترامپ را از اعلام تروریستی خواندن حوثی های یمن منصرف کنند، چراکه به گفته آنها، دستیابی به یک توافق صلح آمیز در این کشور با واسطه سازمان ملل متحد را تضعیف می کند، اما ظاهراً چنین تصمیمی اجتناب ناپذیر است.

یک منبع دیپلماتیک گفت: آنها (مقامات ایالات متحده) مدتی است که در مورد این مسئله فکر می کنند، اما مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا می خواهد که این اقدام با سرعت انجام شود.

حمله دو قایق بی‌سرنشین به تاسیسات نفتی در عربستان

گزارش هفته گذشته: وزارت انرژی عربستان از آتش‌سوزی در پایانه نفتی جازان خبر داد. ریاض می گوید این آتش سوزی نتیجه عملیات انصارالله یمن است که از سوی رژیم ایران حمایت می شود.

یک منبع در وزارت انرژی عربستان اعلام کرد: آتش‌سوزی در سکوی شناور تخلیه ایستگاه توزیع فرآورده‌های نفتی در جازان و بعد از انهدام دو قایق بمب‌گذاری شده رخ داد.

این منبع در ادامه گفته است عربستان دو قایق بمب‌گذاری شده حوثی ها را خنثی کرده است.

وی افزود: این اقدام اقتصاد جهانی را به طور کلی هدف قرار می‌دهد و بر کشتیرانی تأثیر می‌گذارد و سواحل و آب‌های منطقه‌ای را در معرض فجایع زیست‌محیطی بزرگ قرار می‌دهد.

گزارش بی بی سی: وزارت انرژی سعودی اعلام کرده است که چهارشنبه شب دو قایق بی‌سرنشین حامل مواد منفجره رهگیری و نابود شده‌اند.

بر این مبنا در پی این حمله خنثی‌شده “آتش‌سوزی محدودی” در نزدیکی یک سکوی نفتی در دریای سرخ رخ داده که مربوط به خطوط شناور انتقال نفت در بندر جیزان بوده است.

عربستان شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران را مسئول این حمله دانسته است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments