حمله پهپادی و توپ باران مواضع احزاب کردستانی در عراق توسط سپاه پاسداران

جستجو

حمله پهپادی و توپ باران مواضع احزاب کردستانی در عراق توسط سپاه پاسداران

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

در این حمله مواضعی را در ارتفاعات هلگورد، بربزین و آلانه مورد هدف قرار دادند. بعد از حمله پهبادی، توپخانه‌های سپاه پاسداران فعال شده و آن مناطق را زیر شلیک‌های توپخانه‌ای قرار دادند.
ساعت ۶ صبح روز ۱۸ شهریور ۱۴۰۰، جنگنده‌های ارتش ایران، مواضع احزاب کردستانی مخالف حکومت ایران را در کردستان عراق مورد توپ‌باران و حمله پهپادی قرار دادند.
تاکنون خبری از تلفات انسانی بر اثر این حملات منتشر نشده، اما تا ساعت دریافت خبر، توپ‌باران این مناطق همچنان ادامه دارد.
تهدیدهای فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران
پیش از این سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران تهدید کرده بود که حملاتی را علیه گروه‌های کردی انجام خواهند داد. وی در مورد این حمله گفت که این مناطق بدلیل حضور گروه‌های کردی مخالف ایران، مورد هدف قرار خواهند گرفت.
حمله پهپادی علیه پایگاه‌های گروه‌های مخالف کردی، در سالیان قبل نیز صورت گرفته است. در اواسط سال ۲۰۱۶ حملات پهبادی و توپخانه‌ای علیه حزب دمکرات کردستان انجام گرفت. این حملات را بنام ‌«کمپین رسان» معرفی کردند.
تهدیدات سپاه علیه احزاب کردستانی با پاسخی قاطع و کوبنده
در روز ۱۵شهریور ۱۴۰۰، محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، بار دیگر احزاب کردستانی ایران را به پاسخی «قاطع و کوبنده» تهدید نمود. پاکپور ضمن بازدید از یگان‌های مرزی که با اقلیم کردستان عراق هم مرز هستند نکاتی را تأکید کرد. وی گفت: «سالهاست که گروه‌های تروریستی و ضد انقلاب امنیت و آرامش منطقه را بهم زده و موجب اذیت و آزار ساکنان این مناطق شده‌اند.»
احزاب کردستانی که توسط نیروهای سپاه پاسداران مورد حمله پهبادی و توپخانه قرار گرفتند عبارتند از:
-حزب دمکرات کردستان (حدک)
-حزب دمکرات کردستان ایران (حدکا)
-حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)
پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، به اقلیم کردستان در مورد حضور احزاب کردستانی گفت: «این مناطق نباید مقر تروریست‌ها شود.» سپاه بیت‌المقدس استان کردستان که مسئولیت حفاظت مرزی این مناطق را برعهده دارد، روز پنجشنبه ۱۱ شهریور نیز در منطقه سروآباد حمله پهپادی را بر علیه این احزاب در بعضی نقاط انجام دادند.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات