خانم نیره پورملایی! به یوزپلنگی افتخار می‌کنید که مجوز نابودی آن را صادر کردید؟!

جستجو

خانم نیره پورملایی! به یوزپلنگی افتخار می‌کنید که مجوز نابودی آن را صادر کردید؟!

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
نیره پورملایی,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست

در خبرها آورده شده که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد از ثبت تصویر یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در منطقه «کم‌کی» شهرستان بهاباد خبر داده است. این خبر حکایت از آن دارد که نیره پورملایی پس از ثبت تصویری از یک قلاده یوزپلنگ گفته است: «در دهانه ورودی به پاسگاه «کم‌کی» واقع در شهرستان بهاباد، دوربین‌های اداره کل حفاظت محیط زیست یزد موفق به ثبت تصویر یک قلاده یوز پلنگ آسیایی، یک قلاده کفتار و روباه شدند.»

مدیرکل محیط زیست استان یزد مدعی شده:«این چهارمین مشاهده این گونه در سال جاری در سطح استان است که سه مورد از آن در زیستگاه‌های شهرستان بهاباد بوده است.» مدیر کل این مطلب را نیز بیان داشته که:«ارتقای سطح حفاظتی منطقه شکار ممنوع «کم‌کی بهاباد» به عنوان زیستگاه حامی و پشتیبان مناطق یوزخیز استان مورد توجه اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد قرار گرفته و خوشبختانه در مراحل نهایی ارتقای سطح حفاظتی منطقه به پناهگاه حیات وحش است.»

در روزهایی که همه بهت زده به چرایی و چگونگی صدور مجوز برای بهره برداری از معدن دی.۱۹ می‌نگرند شنیدن این خبر از زبان مدیرکل محیط زیست استان به نوع داغی بر داغ‌ها‌ی کهنه می‌گذارد که چگونه با خوشحالی از مشاهده یک یا چهار قلاده یوزپلنگی سخن به میان می‌آورید که به سادگی محیط زیست او را با یک مجوز بی دلیل صادر شده به خطر‌انداخته‌اید؟ این ابهام در ذهن‌ها‌ به وجود خواهد آمد که نقش پول و ثروت در صدور و عدم صدور مجوز‌ها‌ی لازم معدنی تا چه‌اندازه است؟ آیا خانم مدیر کل خبر دارد تمامی عرصه فعالیتی معدن دی.۱۹ جزوی از زیستگاه و پهنه‌ای است که آخرین امیدها برای ادامه حضور یوز آسیایی در ایران در آن محدوده قرار دارد؟ با مجوزی که صادر شد آیا شنیدن چنین خبرهایی به یک آرزو و رویا مبدل نخواهد شد؟ آفتاب یزد تا انتها این مسئله را دنبال خواهد کرد. به زودی گزارش جامعی از فعالیت‌ها‌ و مجوزهای صادر شده در این روزنامه منتشر خواهد شد. اخیرا مجوزهایی صادر شده که برای افرادی خاص و مجاز و برای یک روستایی غیر مجاز است این دوگانگی تا کی ادامه خواهد داشت؟

a​ftabeyazd.‎​ir
sarpoosh

با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments