خفاش‌ها از ۷۰ سال قبل حامل ویروس کرونا بودند

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
ویروس کروناویروس کرونا

محققان در بررسی جدید خود در خصوص تکامل ویروس کرونا دریافتند که کروناویروس از ۷۰ سال قبل در بدن خفاش‌ها وجود داشته است.

گروهی از محققان در بررسی‌های خود برای درک تکامل ویروس کرونا به نتایج عجیبی دست پیدا کردند؛ بررسی این محققان نشان می‌دهد کروناویروس جدید که باعث ایجاد یک بحران جهانی شده است برای اولین بار در سال ۱۹۴۸ در بدن خفاش‌ها وجود داشته و به تکامل رسیده است.

قدمت وجود ویروس کرونا در بدن خفاش‌ها

گروهی از محققان بین‌المللی به سرپرستی پژوهشگران دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا توانستند پاتوژن عامل شیوع ویروس کرونا را با نزدیک‌ترین ویروس‌های هم خانواده آن در خفاش‌ها مقایسه کنند. این محققان با بررسی تکامل ویروس طی سال‌های گذشته دریافتند سه قسمت از اطلاعات ژنتیک این ویروس از زمان ترکیب مجدد یا رکمبیناسیون با تغییری همراه نبوده و در واقع کروناویروس با نزدیک‌ترین هم‌خانواده خود در خفاش‌ها با نام RaTG۱۳ مشترک است.

این محققان در گزارش خود اعلام کرده‌اند ویروس کرونا به ویروس RaTG۱۳ که در سال ۲۰۱۳ میلادی در یک خفاش کشف شده است تا حدود ۹۶ درصد شباهت داشته و در واقع توانسته است خود را از یک شاخه ویروس در سال ۱۹۶۹ جدا سازد. طبق اعلام این محققان، کروناویروس از حدود ۴۰ تا ۷۰ سال قبل در بدن خفاش‌ها وجود داشته است که فقط یک شاخه آن جدا شده و احتمالا یک شاخه دیگر آن نیز می‌تواند از بدن خفاش‌ها جدا و به انسان‌ها سرایت کند.

نظرات