خودکشی دختر 16‌ساله در تهران/ نجات 4 بیمار با اعضای بدن نرگس (+ عکس)

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
خودکشی نرگس در تهران,اهدا عضو
اهدای اعضای بدن دختر ۱۶ ساله ای که دچار مرگ مغزی شده بود، سبب شد چهار بیمار به زندگی بازگردند. دخترک حلق آویز شده بود. فورا او را به بیمارستان منتقل کردند. پزشکان تمام تلاش خود را به کار بستند تا او مجدداً به زندگی بازگردد؛ اما اهدای عضو و جان بخشیدن به بیماران نیازمند آخرین برگ از دفتر زندگی او شد.

داستان به یکی از روزهای آذر امسال بازمی گردد. صدای فریادهای دختر کوچک خانواده مطلب پور سکوت منزل را در هم شکست. هنگامی که والدین نرگس ۱۶ ساله دخترشان را حلق آویز از چارچوب در مشاهده کردند، دنیا روی سرشان خراب شد. فورا دختر نوجوان به بیمارستان منتقل شد. شاید امیدی به بازگشتش به زندگی باشد؛ اما دست سرنوشت در آخرین برگ دفتر زندگی او پایان دیگری را نوشته بود.

نرگس مهربان بود، هنوز در شوک ماجرا هستیم. در خانواده آنها حتی کوچک ترین ناراحتی و مشکلی وجود نداشت. ای کاش دلیل این ماجرای تلخ را می دانستیم. اینها را اکبر باقری، دایی نرگس، می گوید و ادامه می دهد:آن روز خواهر نرگس و دوستش چند بار با او تماس می گیرند؛ اما او پاسخ نمی دهد. نگرانش می شوند و به خانه می روند؛ اما نرگس را درحالی که شیشه بالای در اتاق را شکسته بود و با چادر نماز مادرش خودکشی کرده بود، می بینند.

خانواده دختر جوان با دیدن این صحنه فورا او را به بیمارستان امام حسین( ع) شهرستان بهارستان منتقل می کنند. به این ترتیب بود که نرگس تحت نظر پزشکان بیمارستان قرار گرفت و این در حالی بود که خانواده اش دست به دعا برداشته بودند تا دختر نوجوان شان مجدداً به زندگی بازگردد. دایی نرگس می گوید:خواهرزاده ام حدود یک هفته در بخش مراقبت های ویژه بستری بود. 

پزشکان برای بازگرداندن او به زندگی خیلی تلاش کردند؛ اما در نهایت او دچار مرگ مغزی شد و همه امیدهای مان از بین رفت. با اعلام مرگ مغزی نرگس، پزشکان به خانواده او پیشنهاد دادند اعضای بدنش را به بیماران نیازمند اهدا کنند. 

اکبر باقری می گوید:در ابتدا پدر و مادر نرگس با این کار موافق نبودند. سرانجام برای هر پدر و مادری سخت است که از فرزندشان دل بکنند؛ اما از آنجایی که هیچ امیدی به بازگشت نرگس نبود، با آنها صحبت کردم. شراط خیلی سختی داشتیم؛ اما در نهایت پدر و مادر نرگس قبول کردند که اعضای بدن فرزندشان را به بیماران نیازمند اهدا کنند.

  وی افزود:همه خانواده کارت اهدای عضو را داریم و حتی ۱۰ روز قبل از این اتفاق نرگس به مادرش گفته بود اگر روزی برای من اتفاقی رخ داد، دوست دارم که اعضای بدنم اهدا شود و حالا با این اتفاق مطمئن هستیم که نرگس به خواسته قلبی اش رسیده و روحش در آرامش است.

دکتر ساناز دهقانی، رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینای تهران، نیز در این باره می گوید:با رضایت اولیای دم ، بیمار مرگ مغزی از بیمارستان امام حسین( ع) به بیمارستان سینا منتقل شد تا با تلاش پزشکان اعضای بدن او به بیماران نیازمند اهدا شود.

او در ادامه افزود:پس از انتقال بیمار مرگ مغزی به اتاق عمل کلیه ها، کبد و قلب دختر جوان به چهار بیمار نیازمند جان دوباره ای بخشید.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments