“خورشید” مجید مجیدی در بخش رقابتی جشنواره ونیز

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

دست‌اندرکاران جشنواره سینمایی ونیز آثار شرکت‌کننده در بخش رقابتی هفتادوهفتمین دوره از این فستیوال را اعلام کردند. در این بخش ۱۸ فیلم بر سر شکار شیر طلایی ونیز با یکدیگر رقابت دارند، از جمله از ایران و آلمان.

“خورشید” تازه‌ترین ساخته مجید مجیدی، کارگردان بنام ایرانی که به عنوان بهترین فیلم ۳۸مین جشنواره سینمایی فجر انتخاب شده بود، ایران را در بخش رقابتی فستیوال ونیز نمایندگی می‌کند.

این فیلم به مسئله کودکان کار در ایران می‌پردازد و در جشنواره فجر جایزه بهترین فیلمنامه را نیز به دست آورده است.

فیلم خورشید، ساخته مجید مجیدی

فیلم خورشید، ساخته مجید مجیدی

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

فیلم “فردا و تمامی دنیا” به کارگرانی خانم یولیا فون هاینتس، نماینده آلمان در بخش رقابتی فستیوال فیلم ونیز خواهد بود.

در این دوره حضور سینماگران زن در بخش رقابتی بسیار پررنگ است. هشت فیلم از ۱۸ فیلم شرکت‌کننده در این بخش را فیلمسازان زن کارگردانی کرده‌اند.

در بخش رقابتی جشنواره ونیز آثاری از سینمای آمریکا، ژاپن، لهستان، فرانسه، اسرائیل، جمهوری آذربایجان و ایتالیا نیز از جمله رقیبان فیلم “خورشید” خواهند بود.

مجید مجیدی

مجید مجیدی

هفتاد و هفتمین دوره از جشنواره فیلم ونیز کار خود را در روز چهارشنبه دوم سپتامبر آغاز می‌کند و به مدت ۱۰ روز تا تاریخ ۱۲ سپتامبر ادامه خواهد داشت. این جشنواره با اهدای جوایز اصلی پایان می‌یابد.

در دوره گذشته فیلم جوکر به کارگرانی تد فیلیپیس و با بازی درخشان واکین فینیکس شیر طلایی ونیز را به عنوان بهترین فیلم شکار کرده بود. 

ریاست هیأت داوران بخش رقابتی در ۷۷مین دوره را کیت بلانشنت بر عهده دارد. کریستیان پتسولد، کارگردان موفق آلمانی از جمله اعضای این هیئت خواهد بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

کریستیان پتسولد، کارگردان بنام آلمانی

کریستیان پتسولد، کارگردان بنام آلمانی

ورونیکا فرانتس (کارگردان و فیلمنامه‌نویس اتریشی)، جوآنا هاگ (کارگردان بریتانیایی)، نیکولا لاجویا (نویسنده ایتالیایی)، کریستی پوئیو (کارگردان اهل رومانی) و لودیوین سنیه (هنرپیشه فرانسوی) از دیگر اعضای هیأت داوران در سال ۲۰۲۰ هستند.

شیر افتخاری ۷۷مین دوره از جشنواره سینمایی ونیز به دو هنرمند زن رسیده است. دست‌اندرکاران این جشنواره هفته گذشته اعلام کرده بودند که تیلدا سوینتن، بازیگر مشهور ۵۹ ساله بریتانیایی و ان هوی، کارگردان بنام ۷۳ ساله چینی شیر افتخاری ونیز را به پاس یک عمر فعالیت سینمایی‌شان دریافت خواهند کرد.

نظرات