درخواست عفو بین‌الملل برای رسیدگی فوری پزشکی به سه زندانی سیاسی زن در ایران

جستجو

درخواست عفو بین‌الملل برای رسیدگی فوری پزشکی به سه زندانی سیاسی زن در ایران

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

11 July 2020

درخواست عفو بین‌الملل برای رسیدگی فوری پزشکی به سه زندانی سیاسی زن در ایران

سازمان عفو بین‌الملل با انتشار اطلاعیه‌ای از مقامات ایران خواسته که بی‌درنگ خدمات درمانی لازم را برای سه تن از زندانیان سیاسی زن به‌نام‌های نرگس محمدی، سهیلا حجاب و زینب جلالیان فراهم کنند.
براساس اطلاعیه عفو بین الملل، زینب جلالیان از دو هفته پیش پس از منتقل شدن از زندان شهری ری (قرچک) به محلی نامعلوم،‌ مورد ناپدیدسازی‌قهری قرار گرفته است. این نهاد حقوق بشری اعلام کرده مقامات جمهوری اسلامی ایران باید بی‌درنگ سرنوشت و محل نگهداری این زندانی سیاسی را اعلام کنند و به او اجازه دهند تا با خانواده و وکلای خود تماس بگیرد. نرگس محمدی نایب رئیس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر و رئیس هیأت اجرایی شورای صلح ایران که هم‌اکنون در زندان زنجان به ‌سر می‌برد، یک زندانی سیاسی است که با وجود وضعیت وخیم جسمانی و ابتلا به چند بیماری نه تنها از اعزام به مرخصی محروم مانده بلکه مسئولان زندان او را از دسترسی به خدمات تخصصی پزشکی محروم ساخته‌اند. سهیلا حجاب هم یکی دیگر از زندانیان سیاسی زن در ایران است که در حال حاضر در زندان قرچک به سر می‌برد. او روز سوم خردادماه امسال پس از مراجعه به دادگاه تجدیدنظر استان تهران توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به این زندان منتقل شده است.
عفو بین الملل اما در اطلاعیه خود نوشته نرگس محمدی و سهیلا حجاب دو مدافع حقوق بشر هستند که از خدمات درمانی فوری برای ویروس کرونا محروم شده‌اند.
پیش از این فعالان و سازمان‌های مدافع حقوق بشر بارها به‌خاطر کمبود امکانات درمانی و بهداشتی در زندان‌ها و همچنین عدم اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلای زندانیان به ویروس کرونا به مقامات قضایی و امنیتی ایران هشدار داده‌ بودند.‎‎

Share

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

درباره 2Feeds

تو فیدز, سایت مرجع رایگان برای دریافت آخرین اخبار ایران و جهان از خبرگزاری های خارجی همچون آوا نیوز، نیک نیوز، صدای آمریکا، دویچوله فارسی، صدای فرانسه، یورو نیوز فارسی، بی بی سی فارسی، رادیو فردا و ... است. شما در این ساین می توانید جدیدترین خبرها و تفاسیر سیاسی، اجتماعی روز را پیگیری کنید.
همچنین وبسایت 2Feeds، انعکاس دهنده و مرجع تماشای ویدیوهای کانالهای یوتیوب فارسی زبان است.
بخش یادنامه(هاتی پاتی) هم به عنوان وبلاگ سایت محسوب می شود که در آن به اخبار، ویدیوها و مطالب افشاگرانه دینی، اسلامی و سیاسی پرداخته می شود. توجه داشته باشید که بخشهایی از سایت همانند بخش بزرگسالان، سکس اسلامی و سکس قرآنی و یا افشاگریهای دینی و مذهبی ممکن است جاوی مطالبی باشد که دسترسی به آنان به اشخاص زیر 18 سال توصیه نمی گردد.
در بخش هاتی پاتی (یادنامه) سایت، هیچ چیز (اعتقادات، دین، مذهب، امامان، قرآن و...) مقدس شمرده نمی شود و مطالب بدون سانسور کلامی و تصویری بیان می گردند. در صورتیکه با این مسئله مشکل دارید، لطفا از دسترسی به این بخش از سایت حذر کنید.


Disclaimer:
2Feeds just provides links to other sites and doesn't host any file by itself.
All the material found on this website are hosted on third-party servers, which are freely available for all Internet users. Hence, logically any legal issues regarding them should be taken up with the actual file hosts, as we're not affiliated with them.
Created By IFP
DMCA | Privacy Policy | Cache | Sitemap