درخواست قصاص برای مردی که به خاطر سرقت تلفن همراه آدم کشت!

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
قتل برای سرقت گوشی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
مردی که متهم است بعد از قتل پسر جوانی تلفنش را سرقت کرده و به همسرش کادو داده است برای بار دوم محاکمه شد.

به گزارش ایران، متهم قبل از این جلسه دادگاه یکبار هم در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد، اما با اعتراض او و نظر دیوان عالی کشور حکمش نقض شد چرا که متهم در هیچ مرحله از دادرسی به قتل پسر جوان اعتراف نکرده است.

رسیدگی به این پرونده از بهمن سال ۹۵ با گزارش کشف یک جسد در اتوبان خرازی شروع شد. پس از آن مأموران فورا به محل اعلام شده رفتند و مشخص شد که جسد مربوط به پسری ۳۰ ساله است که بر اثر خفگی فوت کرده است.

هم زمان با آغاز تحقیقات مردی به اداره پلیس رفت و خبر از گمشدن پسرش داد. با توجه به اینکه مشخصات جسد کشف شده با ویژگیهای پسر او تطبیق داشت این مرد برای شناسایی پسرش به پزشکی قانونی رفت و پس از دیدن جسد تأیید کرد که قربانی پسرش است.

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه بعد از گذشت ٨ ماه معلوم شد تلفن همراه مقتول که در زمان جنایت به سرقت رفته بود فعال شده است. مأموران در جریان بررسی های تخصصی به زن جوانی رسیدند که تلفن همراه مقتول را در اختیار داشت. او بازداشت شد اما در اظهاراتش ادعا کرد که تلفن همراه را از همسرش محمود به عنوان هدیه تولد گرفته است.

این اظهارات باعث شد تا شوهر این زن که در غرب تهران مسافرکشی می کرد دستگیر شود. بررسی پلیس ثابت می کرد که محمود روز حادثه در خیابان محل سکونت مقتول حضور داشته و چند ساعت بعد هم گوشی مقتول در محدوده شهرک اکباتان خاموش شده بود که ردزنی ها و بررسی دوربین های مداربسته مشخص کرد مردمسافرکش در همان ساعت در آن منطقه بوده است.

با این حال متهم از همان ابتدا منکر هرگونه اتهامی شد و به مأموران گفت:من اصلاً مقتول را نمی شناسم. من سال هاست در غرب تهران مسافرکشی می کنم و اکثر شب ها هم در ماشین خودم می خوابم. یک روز در حال تمیز کردن ماشینم بودم که یکدفعه زیرصندلی ماشینم یک گوشی موبایل پیدا کردم.

سیم کارت داخلش نبود و من هم با این خیال که گوشی متعلق به یکی از مسافرانم بوده، آن را خاموش کردم و بعد از چند ماه وقتی دیدم صاحبش پیدا نشد آن را به همسرم هدیه دادم اما از بخت بدم همه شواهد علیه من بود. این در حالی بود که پدر و مادر مقتول برای متهم درخواست قصاص کردند.

با این حال کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. اما متهم با رد اتهام قتل گفت:من هیچ قتلی مرتکب نشدم و بی گناه در بازداشت هستم. گوشی تلفن همراه مقتول را در ماشینم پیدا کردم.

با این حال متهم به قصاص محکوم شد اما به حکم صادره متعرض شد و دیوان عالی کشور بعد از بررسی پرونده اعتراض را مورد قبول قرار داد و رأی صادره را نقض کرد. پرونده این بار در شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت و متهم بار دیگر محاکمه شد و با تکرار ادعاهای قبلی اش بیان کرد :من مسافرکشم قاتل نیستم. مدت هاست در زندان هستم در حالی که گناهی مرتکب نشدم.

وکیل مدافع متهم نیز گفت:موکل من شرایط بسیار سختی دارد او مدت هاست در زندان است و از ابتدای پرونده نیز قتل را انکار کرده به جز گوشی هیچ مدرکی برای رد اظهارات موکل من وجود ندارد. بنابراین درخواست برائت موکلم را دارم.

با پایان جلسه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments