در ایران آینده روحانیون هم باید کار بکنند؛ مفتخوری موقوف! ـ کلیپ صوتی هاشم خواستار

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

آقای هاشم خواستار نماینده معلمان آزاده ایران و فعال سیاسی که در زندان وکیل‌آباد مشهد محبوس است، در روز پنجشنبه ۹ مرداد ۹۹ از زندان وکیل آباد مشهد پیامی صوتی خطاب به مردم منتشر کرده است.
آقای هاشم خواستار در پیام صوتی خود می‌گوید که «در فردای ایران، مُفتخوری روحانیت موقوف!»
متن پیام صوتی آقای خواستار:
درود بر ملت قهرمان ایران
ملت قهرمان ایران!
شاید بپرسید چرا این‌قدر در تمام مصاحبه‌ها، صداها از شما به عنوان «ملت قهرمان» نام می‌برم؟ یک کلمه، شاید بهتر است در یک جمله بگویم که ملت ایران جنبش‌های بسیار داشته، اما متأسفانه تاکنون به آزادی و دموکراسی نرسیده و حتی دو انقلاب داشته است. حتما خواهید گفت چرا؟
یک امر واضح است که روحانیت مدعی اسلام، مانع بزرگ بر سر راه رسیدن به آزادی و دموکراسی برای ملت ایران می‌باشد.
البته در تمام دنیا از آنجمله در اروپا، شاه و روحانیت هر دو در حکومت بودند، مردم در ایران شاه را خلع قدرت کردند و الآن نوبت روحانیت است.
برای اینکه روحانیت از آنجمله آقای خمینی مدعی است که در اسلام همه چیز هست؛ اما در اسلام اگر همه چیز هست و از آنجمله، کتابی تدریس می‌شود در مدارس به نام دین و زندگی، پس چرا ملت ایران به این روز سیاه افتاده است؟ چرا خاورمیانه در آتش می‌سوزد، جایی که کبریتش ـ آتش افروزی‌هایش ـ را ایران به پا می‌کند و دلارها و لشگرش را ایران می‌فرستد؟
ملت قهرمان ایران!
همانطور که بارها گفته‌ام و باز هم می‌گویم، روحانیت در حوزه‌های علمیه، یک واحد اقتصاد، یک واحد روانشناسی و یا یک واحد جامعه شناسی نخوانده. یک مغازه بقالی را قبلا اداره نکرده، حالا آمده و می‌خواهد یک کشور را اداره کند!
بدون هیچگونه تجربه‌ای و در این ۴۱ سال هم به هیچ عنوان چون زمینه (مدیریت جامعه) را نداشته همه‌اش بحران پشت بحران و فاجعه پشت فاجعه به وجود آورده است.
در اطلاعات، یک بچه‌بازجو داشتم، که در رابطه با او باید کتابی از خاطرات بنویسم. او حرف‌های بسیار مفتی می‌زد؛ از آنجمله می‌گفت: «در غرب، انسانیت و معنویت وجود ندارد. او مثال می‌زد و به من فیلم نشان می‌داد.»
این را باید اضافه کنم که در اطلاعات، فیلم‌های بسیاری به من نشان می‌دادند و انواع پذیرایی‌ها را از من می‌کردند که مرا ارشاد کنند.
اما من از آن بچه محصل‌هایی بودم که تحت تأثیر اینها قرار نمی‌گرفتم.
بازجو به من می‌گفت: «در کشور هلند که ۲۴۵ میلیارد دلار مالیات می‌دهد، نگاه کنید در چهارراه خیابان‌ها یک توالت زنانه وجود ندارد.
ملت قهرمان ایران!
من بارها گفته‌ام و باز هم می‌گویم که قم و مشهد فاسدترین شهرهای ایران هستند. از آنجمله مرتب من به بازجویم که بسیار جوان بود یادآوری می‌کردم که مشهد تایلند خاورمیانه است و مشهد از فاسدترین شهرهای ایران است با این همه روحانیت که در آن وجود دارد.
ملت قهرمان ایران!
راه حل کاملا مشخص است. در این انقلاب نوین و بزرگی که در پیش داریم، روحانیت مثل تمام ملت ایران باید کار کند. مفت‌خوری موقوف، مفت‌خوری تمام!
تمام ملت باید کار کنند. ما باید دوبله کار کنیم. اگر در آمریکا و اروپا ۶ ساعت کار می کنند، ما باید ۱۲ ساعت کار کنیم، چرا ؟ برای اینکه حداقل صد سال عقب هستیم؛ برای جبران این عقب‌ماندگی ما احتیاج داریم که دوبله کار کنیم.
البته همین‌جا به شما بگویم که ملت پاداش و مزد روزانه و ماهانه‌اش را خواهد گرفت. با این سرمایه‌های هنگفتی که در کشور ما وجود دارد، این روحانیت است که عرضه مدیریت کشور را ندارد و نمی تواند ملت را به کار بگیرد (مدیریت اداره جامعه ندارد) و بیکاری را از بین ببرد.
مسلما در آینده در حکومت جمهوری ایرانی آینده، همه به کار گرفته خواهند شد و همه از یک درآمد معقول برخوردار خواهند بود. بنابراین در حکومت آینده، دین از دولت و حکومت جدا خواهد بود. دین از دولت و حکومت جداست. دین در مسجد، در خانه و در حسینیه. دین ربطی به حکومت ندارد.
آن قاضی نباید از متهم بپرسد که تو شیعه هستی یا سنی؟ اگر این حرف را بزند باید اخراج شود. معلم حق ندارد، چنین سؤالی بپرسد. اگر بپرسد باید اخراج شود. کارمند ساده حق ندارد چنین سؤالی بکند. اگر پرسید باید اخراج شود.
رئیس جمهور هر دینی که دارد پشت درب دفترش باید بگذارد. برای چی؟ برای اینکه تمام ملت ایران را باید به یک چشم نگاه کند. حق ندارد که اصلا حرف از یک دین بخصوص و یک مذهب بخصوص بزند. من با دلایل گفتم.
این یک فایل صوتی است؛ دلایل بسیاری می‌توان ارائه کرد؛ [اما همه چیز] را نمی‌توان در یک فایل صوتی گفت. بنابراین، عامل فقر و فلاکت ملت ایران همین روحانیت است. باید کنار برود و باید در آینده مثل تمام ملت کار کنند.
درود بر ملت قهرمان ایران ، زنده باد آزادی، مرگ بر استبداد، مرگ بر ارتجاع
بند ۱/۶ زندان وکیل آباد مشهد؛  هاشم خواستار ـ ۹ مرداد
#هاشم_خواستار
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments