در بالا دعوا راه می‌اندازند؛ در پایین رانت تقسیم می‌کنند

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

محمد غرضی خود را نه اصلاح طلب می‌داند و نه اصولگرا و می خواهد یک بار دیگر برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شود.

وی در پاسخ به این پرسش همشهری‌آنلاین که وقتی می‌گوییم مردم همه کاره هستند چطوری می‌توان این همه کاره بودن را به مردم نشان داد؟، گفت همه مسئولان حرف از مردم می زنند اما مردم ناراضی‌اند. وقتی در آخرین انتخابات شهری که ۱۰۰ هزار نفر رای دارد و نماینده آن شهر فقط با ۶ هزار رای وارد مجلس شده است، یعنی مردم رضایت ندارند.

غرضی افزود: شما ببینید این دولت ها تبدیل شده‌اند به احزاب و گروه‌ها و خویش و قوم بازی. به عنوان مثال۵ هزار فرزند مسئولان اصلاح طلب و اصولگرا در آمریکا زندگی ‌می‌کنند و ارز زیادی از کشور خارج کرده اند و به جای اینکه به کشور خدمت کنند به بیگانگان خدمت کرده اند. ببینید چگونه امتیازات را بین خودشان تقسیم کرده‌اند. حساب کنید این تعداد، چقدر ارز از کشور خارج کرده‌اند و چقدر به منافع ملی ضربه زده اند. آنها در بالا دعوای زرگری راه می‌اندازند و در پایین رانت‌ها را بین خودشان تقسیم می‌کنند.

آخرین آمار نکبت زاده هايی که در آمریکا زندگی می کنند

یك کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ می‌گوید: اصلاح‌طلبان و اصولگرایان عقبه خود را از دست داده‌اند.

محمد غرضی در گفتگو با خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش كه نتیجه انتخابات آمریکا چه تاثیری می‌تواند در سیاست داخلی ایران، داشته باشد؟، گفت: در انتخابات مجلس فعلی تعداد مشارکت مردم خیلی پایین بود. الان باز موقعیتی پیدا می‌شود که طرفداران آمریکا به جنب و جوش بیفتند و اصولگرایان به جنب و جوش مجدد بیفتند و یک موقعیتی برای اینکه جامعه ای داشته باشند به دست می‌آورند. اینکه تا چقدر به کشورداری منجر شود، اتفاقی نمی‌افتد، یعنی در کشورداری که مشکلات وسیع مردم مطرح است نمی‌تواند تاثیرگذاری خاصی داشته باشد.

وزیر نفت دولت هاشمی در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ هم گفت: اصولگرایان تمام حاکمیت، دولت، مجلس و قوای قضاییه را می‌خواهند، کما اینکه اصلاح‌طلبان نیز همین‌گونه هستند، منتهی با هم تعامل می‌کنند، یعنی بخش‌های مختلف را به هم واگذار می‌کنند و در یک چیزی شریک هستند: زیر زندگی و زیر معیشت برای مردم؛ یعنی آنها در این شراکت دارند و بقیه را بین هم تقسیم می‌کنند. شما ببینید از این ۵ هزار اولاد مدیران اصلاح طلب و اصولگرا که در آمریکا هستند چگونه امتیازات را بین خودشان تقسیم کرده‌اند و اصلا مشخص نیست که او پسر یک اصولگرا است یا پسر یک اصلاح‌طلب. آنها در بالا دعوای زرگری راه می‌اندازند و در زیر منافع را تقسیم می‌کنند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments