در يورش هواداران مقتدی صدر به معترضان عراقی در شهر ناصريه ۳ نفر کشته شدند

جستجو

در يورش هواداران مقتدی صدر به معترضان عراقی در شهر ناصريه ۳ نفر کشته شدند

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

یک شاهد عینی به خبرگزاری رویترز گفت روز جمعه هفتم آذر در پی یورش هواداران مقتدی صدر به محل تحصن مخالفان حکومت در شهر ناصریه عراق درگیری‌هایی روی داد و حداقل سه نفر کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند.

طرفداران مقتدی صدر با حمل تصاویری از این روحانی شیعه به یکی از میادین اصلی شهر یورش بردند که از سال گذشته مخالفان حکومت در روزها جمعه و پس از برگزاری نماز جماعت در آنجا بست می نشينند.

یکی از شاهدان خبرگزاری رویترز گفت تیراندازی طرفداران مقتدی صدر و پرتاب بمب‌های آتش‌زا به سوی چادرهای معترضان باعثِ شروع درگیری شد.

مسئولان یکی از بیمارستان‌های شهر ناصریه گفتند سه نفر از معترضان بر اثر اصابت گلوله کشته شده‌اند. درگیری در مرکز شهر ناصریه تا بعدازظهر روز جمعه ادامه پیدا کرد.

روز جمعه هزاران نفر از پیروان مقتدی صدر در میدان تحریر بغداد و شهرهای جنوبی عراق تجمع کرده و در آستانه برگزاری انتخابات از این روحانی شیعه حمایت کردند.

مقتدی صدر که رهبر بزرگترین ائتلاف سیاسی در مجلس عراق است اعلام کرده که جنبش تحت رهبری او در انتخابات پارلمانی که قرار است در ماه ژوئن برگزار شود اکثریت کرسی‌های پارلمان را به دست خواهد آورد.

مقتدی صدر که همواره یکی از مخالفان سرسخت حضور آمریکا در عراق بوده در سال‌های اخیر از ایران فاصله گرفته و با نفوذ تهران در سیاست عراق مخالف است.

مصطفی الکاظمی که اردیبهشت امسال به مقام نخست وزیری عراق رسید وعده داده که برگزاری انتخابات پارلمانی در پاسخ به نارضایتی‌های مردم و مطالبات طرفداران دمکراسی برگزار می‌شود.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments