در پی هشتگ چرا-گزارش-نکردم، افزایش شدید شمار کسانی که با مراکز همیاری بحران تجاوز جنسی تماس می گیرند

جستجو

در پی هشتگ چرا-گزارش-نکردم، افزایش شدید شمار کسانی که با مراکز همیاری بحران تجاوز جنسی تماس می گیرند

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

در پی کارزار شبکه اجتماعی که جرقه اش با انتقاد ترامپ کریستین بلاسی فورد زده شد، آماز از افزایش ۵۰ درصدی تماس های تلفنی – ۱۰۰ درصدی در میان مردان – نشان دارد.

در پی کارزار اخیر کاربران شبکه های اجتماعی سراسر جهان که توضیح می دهند چرا بلافاصله پس از تجربه تجاوز، موضوع را گزارش نداده اند، شمار اسرائیلی‌ هایی که با خطوط ویژه تلفن گزارش تجاوز جنسی تماس می گیرند، افزایش چشمگیری داشته است.

بنا به آمار مراکز انجمن همیاری بحران تجاوز جنسی که در رسانه های عبری زبان منتشر شد، از زمان شروع کارزار هشتگ چرا-گزارش-نکردم که در ۲۱ سپتامبر شروع شد، افزایشی ۵۰ درصدی مشاهده می شود.

این افزایش، در میان مردان حتی چشمگیرتر است و شمار تماس های تلفنی در مقایسه با متوسط آمار این بخش، دو برابر شده است.

این کارزار هنگامی شروع شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده از فردی که به رئیس دیوان عالی، که آن زمان هنوز نامزد این مقام بود، اتهام تعرض جنسی زده بود خواست توضیح دهد چرا زودتر حرفی نزده است، و در پی آن برآمد که بر سخنان وی، سایه شک بیفکند.

اما بلافاصله سیل هزاران زن بر روی اینترنت جاری شد که روایت های خود از فاجعه های مشابه را در با هشتگ چرا-گزارش-نکردم، منتشر کردند.

این کارزار در اسرائیل نیز، با عبارتی عبری مشابه به مضمون «من شکایت نکردم» پا گرفت.

بسیاری از زنان با خطوط ویژه در اسرائیل تماس گرفتند و گفتند شهادت های علنی در مورد خشونت جنسی، به آنها انگیزه داده و آنها را بیاد روایت خودشان انداخته است.

اوریت سولیتزینو، مدیر اجرایی انجمن همیاری بحران تجاوز جنسی در بیانیه ای گفت این پدیده ای عادی و معمول است و افزود که «در چنین لحظاتی، آماری که برای ما بسیار آشناست می تواند چهره ای ملموس بیابد».

وی افزود «اما مهم است که بیاد آوریم که بسیاری از مردم زخم های خود را در تمام ساعات با خود حمل می کنند، حتی وقتی که موضوع به سرتیتر خبرها تبدیل نشده، و به عنوان یک جامعه، وظیفه ما است که به آنها یاری رسانده و آنها را باور کنیم».

وی همچنین گفت «مراکز همیاری ما در تمام ساعات شبانه رو به روی قربانیان باز اند و ما از همه کسانی که مایل به گفتگو با ما هستند یا سوالاتی در مورد گام بعدی دارند، دعوت می کنیم با ما تماس بگیرند – شماره خطوط ویژه برای زنان ۱۲۰۲ و برای مردان ۱۲۰۳ است.


تصویر: کریستین بلاسی فورد، زنی که برت کاوانا نامزد ریاست دیوان عالی را متهم به تعرض جنسی به خود در یک مهمانی که ۳۶ سال پیش برگزار شد، کرد، حین شهادت در مقابل کمیته قضایی سنا در کاپیتول هیل واشنگتن، ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۸. (Saul Loeb/AFP)

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments