دستکم هفت تجمع اعتراضی برگزار شد

جستجو

دستکم هفت تجمع اعتراضی برگزار شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز دوشنبه ۲۲ دی، جمعی از کارگران واحد شیرین‌سازی پتروشیمی ایلام در مقابل ساختمان استانداری، گروهی از اعضای تعاونی مسکن جماران تبریز در ساختمان مرکزی شهرداری این شهرستان، شماری از سهامداران زیان دیده در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران، عده ای از حواله‌داران خودرو «‌کوپا» در مقابل شرکت شهر خودرو، تعدادی از کادر درمان بخش خصوصی تبریز در مقابل ساختمان استانداری آذربایجان شرقی، شماری از کشاورزان اصفهان در مقابل ساختمان صدا و سیمای این شهر و تنی از مالباختگان تعاونی مسکن دانشگاه تهران در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز یکشنبه ۲۱ دی ۹۹، جمعی از کارگران واحد شیرین‌سازی پتروشیمی ایلام که به تازگی با اتمام قرارداد بیکار شده اند، در مقابل ساختمان استانداری دست به تجمع اعتراضی زدند۔

این کارگران که نسبت به بیکاری خود و همکارانشان معترض بوده و گفتند: “همه کارگران از سال ۹۴ تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری که برای انجام یک پروژه خاص (شیرین‌سازی میعانات گازی) به پتروشیمی آمده بود، مشغول به کار بوده‌ایم اما پس از متوقف شدن ناگهانی کار شرکت در پروژه شیرین‌سازی پتروشیمی ایلام، بیکار شدیم.”

به گفته یکی از کارگران؛ فعالیت شرکت پیمانکاری که کارگران تحت مسئولیت آن در پتروشیمی فعالیت داشته‌اند، به صورت ناگهانی متوقف شده و این موضوع فشار روانی و معیشتی زیادی را به ما کارگرانی که چندین سال در این واحد خدمت کرده‌ایم، وارد کرده است.

وی ادامه داد: “همه کارگران از بومیان منطقه هستند و سابقه کار آن‌ها حدود پنج تا شش سال است. اکثریت این کارگران متاهل و داری زن و فرزند هستند.”

او افزود: “جدا از تجمع، نامه‌نگاری‌هایی با نهادهای مختلف و دولتی و نظارتی در استان و نمایندگان مجلس انجام داده‌ایم اما هنوز پاسخ روشنی که نشان از پیگیری مطالباتمان داشته باشد، دریافت نکرده‌ایم.”

تجمع اعضای تعاونی مسکن جماران در تبریز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹، جمعی از اعضای تعاونی مسکن جماران تبریز در ساختمان مرکزی شهرداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان نسبت به بی توجهی شهرداری در صدور مجوز ساخت و عدم توجه این سازمان به سایر مطالبات آنها، معترض هستند.

تجمع سهامداران بورس در تهران

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹، شماری از سهامداران زیان دیده در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان که از سهامداران حقیقی و خرد هستند، با سردادن شعارهایی اعتراض خود را نسبت به سیاست‌های دولت در دوران ریزش شاخص و عدم اجرای وعده‌های حمایتی نشان داده و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

تجمع کادر درمان بخش خصوصی تبریز

امروز دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹، تعدادی از کادر درمان بخش خصوصی تبریز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان استانداری آذربایجان شرقی تجمع کردند.

تجمع مالباختگان تعاونی مسکن دانشگاه تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹، تنی از مالباختگان تعاونی مسکن دانشگاه تهران در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تجمع اعتراضی برپا کردند.

در این گزارش آمده است، با موجود وعده های داده شده، این افراد پس از گذشت بیست سال هنوز خانه های خود را تحویل نگرفته اند.

تجمع کشاورزان اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹، شماری از کشاورزان اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق آبه خود، در مقابل ساختمان صدا و سیمای این شهر، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کشاورزان و باغداران شرق و غرب استان اصفهان به دلیل جریان دوره‌ای زاینده‌رود و خشکی‌های متوالی این رودخانه و توقف نسبی کشاورزی، در چند سال اخیر و امسال در چند نوبت با اجتماع در نقاط مختلف استان، رسیدگی به وضعیت حقابه از زاینده‌رود و حل مشکلات معیشتی خود را خواستار شدند.

اراضی کشاورزی اصفهان حدود ۵۶۳ هزار هکتار معادل ۳.۵ درصد از مساحت استان است که با توجه به محدودیت‌های منابع آب در سال‌های اخیر، تنها حدود ۲۹۰ هزار هکتار آن تحت کشت زراعی و باغی قرار می‌گیرد، در سال زراعی ۹۶- ۹۷ حدود ۲۱۰ هزار هکتار از مجموع اراضی کشاورزی استان به کشت محصولات زراعی اختصاص داشت که ۱۹۰ هزار هکتار آن زراعت آبی و ۲۰ هزار هکتار مربوط به زراعت دیمی بوده است.

تجمع حواله‌داران خودرو «‌کوپا»

به گزارش ایران اینترنشنال، امروز دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹، گروهی از حواله‌داران خودرو «‌کوپا» در اعتراض به گرانی قیمت های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل شرکت شهر خودرو دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، شرکت شهرخودرو نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش ریگان خودرو را به عهده دارد که قرار بوده خودرو کوپا متعلق به گروه زوتی چین را در کارخانه ارگ جدید بم مونتاژ کند اما مشتریان نسبت به ماه‌ها سرگردانی برای تحویل گرفتن این خودرو اعتراض دارند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments