دستکم یک تجمع اعتراضی برگزار شد

جستجو

دستکم یک تجمع اعتراضی برگزار شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۲۹ آبان، شماری از وکلای عضو کانون وکلای دادگستری فارس با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان این کانون، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹، شماری از وکلای عضو کانون وکلای دادگستری فارس در اعتراض به قانونی که وکالت را جزو کسب‌وکار تجاری محسوب کرده است، در مقابل ساختمان این کانون دست به تجمع اعتراضی زدند.

این تجمع در پی قرار گرفتن مقررات مربوط به صدور پروانه وکالت ذیل طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار صورت گرفته است.

وکلای دادگستری شرکت کننده در این تجمع بر این موضوع تاکید دارند که؛ کسب‌وکار تلقی شدن وکالت بر خلاف حقوق ملت، قانون اساسی، دور از شأن وکالت و برخلاف تعاریف فقهی_حقوقی از وکالت است.

سارا ابراهیمی به عنوان سخنگوی این جمع گفت: “اساساً تشریفات نائل شدن به حرفه وکالت و نوع خدمات ارائه شده توسط کانون وکلا هیچ سنخیتی با تعاریف ارائه شده از کسب‌وکار ندارد”.

این وکیل دادگستری افزود: “کسب و کار تابع قواعد بازار و مبتنی بر کسب سود کاسب است در حالی که در حرفه وکالت وکیل به دنبال سود و احقاق حق موکل است”.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: “کدام کسب‌وکار در کشور وجود دارد که به صورت رسمی و در قالب یکی از ارکان صنف به افراد کمتر برخوردار جامعه خدمات رایگان ارائه دهد در حالی که اداره معاضدت کانون‌های وکلا سالانه به تعداد زیادی از هموطنان عزیز خدمات حقوقی رایگان ارائه می‌دهند”.

این عضو کانون وکلای دادگستری فارس گفت: “لازم است نگاه قانونگذاران محترم به حوزه وکالت که ارتباط مستقیم با تظلم خواهی و دادگستری، حقوق و عدالت دارد، نگاهی غیربازاری و از باب تکریم و به دور از مسائلی که خلاف شأن وکیل و دادگستری  است، باشد”.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments