دستکم ۳۰ تجمع اعتراضی برگزار شد

جستجو

دستکم ۳۰ تجمع اعتراضی برگزار شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز یکشنبه ۱۴ دی، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی دستکم در نوزده شهر از جمله اراک، شیراز، خرم آباد، تبریز، کرمانشاه، اهواز، قزوین، کرج، مشهد، تهران، اصفهان، بجنورد، یزد، شیراز، شوش، سنندج، زنجان، همدان و رشت در مقابل سازمان تامین اجتماعی شهرهای خود، تنی از کارکنان شرکت نفت گچساران در مقابل دفتر مرکزی این شرکت، جمعی از پرستاران و کارکنان شرکتی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی در مقابل ساختمان استانداری یزد، عده ای از دستفروشان سنندج در مقابل ساختمان استانداری کردستان، خیابان فردوسی و میدان آزادی این شهر (طی ۲ روز)، گروهی از کارگران آبدار آبفای استان کهگیلویه و بویراحمد در مقابل ساختمان آب و فاضلاب این استان، تعدادی از کارگران کشت و صنعت لرستان در این شرکت، شماری از نیروهای شرکتی مرکز بهداشت بافق در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر، جمعی از دست اندرکاران تئاتر در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، گروهی از اهالی قره ورن میاندوآب در اطراف رودخانه زرینه رود این منطقه، عده ای از اعضای تعاونی مسکن جماران تبریز در ساختمان مرکزی شهرداری این شهرستان و کارگران شاغل در کارخانه حریر خوزستان در محل کار خود، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۴ دی ۹۹، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی دستکم در نوزده شهر از جمله اراک، شیراز، خرم آباد، تبریز، کرمانشاه، اهواز، قزوین، کرج، مشهد، تهران، اصفهان، بجنورد، یزد، شیراز، شوش، سنندج، زنجان، همدان و رشت، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل سازمان تامین اجتماعی شهرهای خود، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را اجرای قانون همسان سازی حقوق، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال، محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

همچنین یکی از معترضان در اهواز در ارتباط با مطالبات خود و همکارانش به خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفت: “مهمترین خواسته ما اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و افزایش مستمری‌ها به اندازه هزینه‌های زندگی است؛ در عین حال از اجرای ناقص همسان‌سازی انتقاد داریم و خواستار افزایش عادلانه و قانونی مستمری‌ها هستیم.”

این بازنشسته افزود: “ارائه درمان رایگان و مکفی و خدمات رفاهی مناسب، دیگر خواسته‌های بازنشستگان کارگری است؛ بازنشستگان در عین حال، خواستار مشارکت در تعیین سرنوشت و تشکل‌یابی آزاد و مستقل هستند.”

تجمع کارکنان شرکت نفت گچساران

به گزارش عصرجنوب، امروز یکشنبه ۱۴ دی ۹۹، تنی از نیروهای شرکت نفت گچساران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل دفتر مرکزی این شرکت تجمع کردند.

این افراد با پهن کردن سفره خالی، درخواست وصول مطالبات خود را دارند.

این کارگران که تعداد آنان به ۳۸۰ نفر می‌رسد، می‌گویند؛ “هیچ کدام از مزایای شغلی به آنان تعلق نمی‌گیرد و حتی لباس کار مناسب به آنها داده نشده است.”

تجمع پرستاران و کارکنان شرکتی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یزد

به گزارش فارس، امروز یکشنبه ۱۴ دی ۹۹، جمعی از پرستاران و کارکنان شرکتی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یزد در اعتراض به تبدیل وضعیت استخدامی و تبعیض در پرداخت حقوق و مزایا، در مقابل ساختمان استانداری یزد تجمع کردند.

معترضین اظهار کردند: “چرا حقوق یک نیروی شرکتی بعد از هشت سال سابقه کار سخت باید کف پرداختی قانون کار باشد.”

آنها با اشاره به گرانی‌های مختلف و متعدد، پرداخت غیر مستمر حقوق و مزایا را از دیگر دغدغه‌های خود دانسته و افزودند: “مسئولان باید هرچه سریعتر نسبت به ساماندهی اوضاع نیروهای شرکتی بهداشت در استان یزد اقدام کنند.”

کارکنان معترض حوزه بهداشت علوم پزشکی یزد اصلاح دستورالعمل استخدامی این نهاد را خواستار شدند و تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای شرکتی با بیش از ۱۰ سال سابقه کار را از دیگر مطالبات خود دانستند.

برگزاری آزمون درون دانشگاهی برای تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای شرکتی از دیگر مطالبات معترضین علوم پزشکی در استان یزد است.

تجمع دستفروشان سنندج طی دو روز متوالی

به گزارش تسنیم، امروز یکشنبه ۱۴ دی ۹۹، دستفروشان سنندج، برای دومین روز متوالی در خیابان فردوسی و میدان آزادی این شهر تجمع کردند.

آنها روز شنبه ۱۳ دی ۹۹، نیز در مقابل ساختمان استانداری کردستان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان دلیل اجتماعشان را جلوگیری از ادامه فعالیت شغلی خود در خیابان فردوسی سنندج، ذکر کردند.

تجمع کارگران آبدار آبفای استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۴ دی ۹۹، شماری از کارگران آبدار آبفای استان کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و عدم پرداخت مطالبات مزدی چندین ماهه خود، در مقابل ساختمان آب و فاضلاب این استان تجمع کردند.

آن‌ها اظهار داشتند: “تحت مسئولیت مستقیم اداره آب و فاضلاب این استان در بخش‌ها و شهرستان‌های دیشموک، بهمئی، گچساران باشت، پاتاوه و یاسوج فعالیت داریم و دست‌کم پرداخت ۶ ماه دستمزد و بیمه ما به تاخیر افتاده است.”

یکی از معترضان با بیان اینکه وی و همکارانش از مراجعات مکرر به نهادهای ذیربط برای دریافت حقوق معوقه خود هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌اند، افزود: “مسئولان مرتبا وعده پرداخت مطالبات ما کارگران را می‌دهند اما در عمل هیچ خبری نیست و هنوز اقدامی برای پرداخت معوقات مزدی صورت نگرفته است.”

وی گفت: “میانگین سوابق کاری هر یک از کارگران ۱۵ تا ۲۰ سال است و در بین کارگران؛ کسانی هستند که با سوابق بالاتری مشغول کارند”.

این کارگر افزود: “در حالی مطالباتمان به تاخیر افتاده که همه چیز بیش از اندازه گران شده، ما در حال تجربه کردن شرایط بد معیشتی هستیم اما مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان هیچ واکنشی نسبت به تعیین تکلیف وضعیت مطالباتمان و پرداخت حقوق، بیمه و مشخص شدن وضعیت قراردادهایمان انجام نمی‌دهند.”

تجمع کارگران کشت و صنعت لرستان

به گزارش مهر، روز یکشنبه ۱۴ دی ۹۹، تعدادی از کارگران کشت و صنعت لرستان، در این شرکت تجمع اعتراضی برپا کردند.

آنها دلیل تجمعشان را اعتراض به عدم پرداخت بیمه، مشکل قراردادهای کاری و دیگر مطالبات صنفی خود، عنوان کردند.

تجمع نیروهای شرکتی مرکز بهداشت بافق

به گزارش صدا و سیما، امروز یکشنبه ۱۴ دی ۹۹، گروهی از نیرو‌های شرکتی مرکز بهداشت بافق در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر، تجمع اعتراضی برپا کردند.

این افراد عدم تبدیل وضعیت شغلی و پرداخت نشدن مزایای قانونی را از جمله مطالبات خود برشمارده و گفتند: “همراه با نیروهای رسمی بهداشت فعالیت کرده‌اند، اما از کمترین حقوق برخوردار هستند.”

معاون شبکه بهداشت و درمان بافق در جمع معترضان مدعی شد: “طرف قرارداد این نیروها شرکت‌های خصوصی هستند و دانشگاه علوم پزشکی نیست و پیگیر پرداخت حقوق قانونی نیروهای شرکتی مرکز بهداشت بافق هستیم”.

تجمع دست اندرکاران تئاتر در مقابل ساختمان مجلس

به گزارش برنا، امروز یکشنبه ۱۴ دی ۹۹، شماری از دست اندرکاران تئاتر، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی دست به تجمع اعتراضی زدند.

این افراد که به دلیل تعطیلی نمایش‌های تئاتر و تماشاخانه‌ها در بحران کرونا، با مشکلات معیشتی مواجه هستند، مطالبات خود را دریافت حقوق بیکاری و تسهیلاتِ بیمه و درمان و دارو، رفع خسارت‌های ناشی از کرونا، تخصیص کمک‌های مالی بلاعوض و وام‌های با سود کم، تخصیص بودجه حمایتی برای جلوگیری از تعطیلی روزافزون تئاترهای خصوصی و تعیین مستمری برای سرپرست خانوارهای کم‌بضاعت و پرداخت اجاره‌‌های معوقه‌ مسکن آنان، عنوان کردند.

تجمع اهالی قره ورن میاندوآب

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۴ دی ۹۹، عده ای از اهالی قره ورن میاندوآب به جهت جلوگیری از تخریب رودخانه زرینه رود، در اطراف این رود تجمع کردند.

این شهروندان با اجتماع خود مانع برداشت شن و ماسه از بستر زرینه رود شدند.

اهالی محلی معتقدند این کار موجب تخریب محیط زیست خواهد شد و به طبیعت این منطقه آسیب خواهد زد.

تجمع اعضای تعاونی مسکن جماران در تبریز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از اعضای تعاونی مسکن جماران تبریز در ساختمان مرکزی شهرداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان نسبت به بی توجهی شهرداری در صدور مجوز ساخت و عدم توجه این سازمان به سایر مطالبات آنها، معترض هستند.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه حریر خوزستان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، صبح روز شنبه ۱۳ دی ۹۹، کارگران شاغل در کارخانه حریر خوزستان در اعتراض به عدم تحقق وعده های مسئولان در خصوص رسیدگی به مشکلات این کارخانه و عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، در محل کارشان دست به تجمع زدند.

معترضان گفتند: “۴ سال پیش، وقتی مشکلات کارگری در کارخانه حریر خوزستان بالا گرفت، فرماندار شوش و استاندار خوزستان، اقدام به برگزاری جلسات و به بحث و گفتگو با سهامداران پرداختند و در نهایت خبر از رفع مشکلات این کارخانه دادند. اما اکنون پس از گذشت ۴ سال، همچنان همان مشکلات کارگران به قوت خود باقی است و باز هم مدیرعامل شستا برای دادن وعده‌هایی که چشم امیدی به عملی شدن آن وجود ندارد، از کارخانه حریر خوزستان بازدید به عمل می‌آورد.”

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments