دستکم ۳۱ تجمع اعتراضی برگزار شد

جستجو

دستکم ۳۱ تجمع اعتراضی برگزار شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی دستکم در ۱۹ شهر از جمله تهران، کرمان، بجنورد، رشت، اهواز، اصفهان، ایلام، تبریز، شوش، کرمانشاه، اسفراین، خرم آباد، کرج، اراک، مشهد، همدان، بروجرد، یزد و شیراز در مقابل ساختمان استانداری، فرمانداری و تامین اجتماعی شهر خود، جمعی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان مجلس، گروهی از کارگران هپکو اراک در مقابل درب خروجی محل کارشان، شماری از سهامداران بورس در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه در محوطه این شرکت، شماری از پزشکان شاغل در مراکز درمان سوء مصرف مواد استان تهران در مقابل سازمان نظام پزشکی، جمعی از رانندگان و حواله داران سایپا در مقابل ساختمان این شرکت در تهران، تنی چند از حواله داران شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در مقابل این شرکت در تبریز، تعدادی از از سرایداران و خدمتگزاران مدارس در مقابل ساختمان مجلس، شماری از غرفه داران میدان میوه و تره بار اهواز در مقابل ساختمان شورای شهر، تعدادی از کارمندان و استادان دانشگاه آزاد در مقابل ساختمان مجلس، جمعی از نگهبانان شهرداری تبریز در ساختمان شورای شهر و همچنین جمعی از سهامداران موسسه کوثر در مقابل ساختمان بانک سپه واقع در میدان آزادی کرمانشاه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی دستکم در ۱۹ شهر از جمله تهران، کرمان، بجنورد، رشت، اهواز، اصفهان، ایلام، تبریز، شوش، کرمانشاه، اسفراین، خرم آباد، کرج، اراک، مشهد، همدان، بروجرد، یزد و شیراز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان استانداری، فرمانداری و تامین اجتماعی شهر خود، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بازنشستگان معترض اهم مطالبات خود را اجرای قانون همسان سازی حقوق، پرداخت پاداش آخر سال، رفع مشکلات موجود در بیمه تکمیلی و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی عنوان کردند.

بازنشستگان ضمن رو نمایی از بنرهای اعتراضی، شعار هایی از قبیل “همسان سازی حق مسلم ماست”، “استاندار، عدالت، عدالت”، “شعار ما این زمان، معیشت است و درمان”،”عدالت، عدالت، تامین اجتماعی، خجالت، خجالت” را سر دادند.

پیش از این نیز بازنشستگان تامین اجتماعی، در دفعات مختلف دست به تجمعات سراسری زده بودند.

معترضین در اکثر تجمعات امروز بیان کردند که اگر طبق روال گذشته مطالباتشان در سایه بی توجهی مسئولین نادیده گرفته شود، تا زمان رسیدگی به درخواستهایشان و احقاق حقوق مذکور، تجمعات اعتراضی متعدد دیگری بر پا خواهند کرد.

تجمع آموزش یاران نهضت سواد آموزی در تهران

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، جمعی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی، در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت شغلی خود، در مقابل ساختمان مجلس دست به تجمع زدند.

این گروه از کارکنان که از نقاط مختلف کشور برای پیگیری وضعیت شغلی خود عازم تهران شده‌اند، می‌گویند: “حدود ۶ هزار نفر هستیم که پس از ۱۰ تا ۱۵ سال فعالیت شغلی در نقاط محروم کشور به عنوان آموزش‌یار و آموزش‌دهنده نهضت سوادآموزی، بعد از پذیرش نشدن در آزمون استخدامی بیستم تیر ماه شغلمان را از دست داده‌ایم و در عین حال سازمان آموزش و پرورش به عنوان متولی ما نهضتی‌ها ملاک ادامه فعالیت ما را قبولی در آزمون اعلام کرده است”.

یکی از این آموزشیاران با ناعادلانه خواندن آزمون آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مقایسه با نیروهای حق‌التدریس پیش دبستانی و سرباز معلمان، گفت: “این در حالیست که بعد از تجمعات مختلف مقابل ساختمان مجلس و پیگیری اعضای کمسیون آموزش در نهایت طرح جذب شش هزار نفر نهضتی پذیرفته نشده را در صحن علنی مجلس مطرح و پیگیری کردند که در نهایت با طرح (حذف آزمون برای همه مشمولین وزرات آموزش و پرورش قبل از سال ۹۲) نوشته شده علی علیزاده، نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر، این طرح با موافقت ۱۷۵ نماینده رای آورد”.

وی افزود: “مشکل آنجاست که متاسفانه علیرغم تایید این مصوبه که خشنودی ۶ هزار آموزش یار نهضت را بعد از سال‌ها سختی به همراه داشت اخیرا (هفتم دی ماه) اعضای کمسیون آموزش با نادیده گرفتن مصوبه‌ای مذکور مجددا تصمیم به بررسی آن در صحن گرفته‌اند”.

او گفت: “همه گروه‌های آموزشی کشور بدون آزمون وارد دانشگاه فرهنگیان شدند؛ اما برای آموزشیاران چنین شرایطی به وجود نیامد و برای ادامه فعالیت؛ همه آن‌ها را وادار به برگزاری آزمون کردند. این تبعیض محسوب می‌شود. از یک نهضتی بعد از ۱۴ تا ۱۵ سال خدمت چرا باید الان آزمون استخدامی گرفته شود؟ چرا از بدو شروع به کارمان از ما آزمون نگرفتند تا امروز در شرایط فعلی اقتصادی کشور، مشکلاتمان با از دست دادن شغل چندبرابر نشود؟”.

تجمع کارگران هپکو اراک

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، شماری از کارگران هپکو اراک در اعتراض به شرایط تولید و عدم تهاتر بدهی‌ های شرکت، در مقابل درب خروجی محل کارشان دست به تجمع زدند.

کارگران این واحد صنعتی، علت این اعتراض را مطالبه از مسئولان در خصوص تهاتر بدهی‌های شرکت و حمایت دولت از تولید در هپکو عنوان کردند.

کارگران هپکو می‌گویند: “باید تهاتر بدهی‌های شرکت در اسرع وقت انجام شود تا قفل‌ها باز شده و تولید رونق بگیرد؛ از سوی دیگر، باید واردات ماشین‌آلات صنعتی و معدنی که توان ساخت آنها در هپکو وجود دارد، جداً ممنوع شود”.

این کارگران می‌پرسند: مقصر این اوضاع و قفل شدن تولید در هپکو، به راستی چه کسی است؟!

تجمع سهامداران بورس در تهران

به گزارش رکنا، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، شماری از سهامداران در اعتراض به ریزش های اخیر بورس، در مقابل ساختمان مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند.

سهامداران حاضر در این تجمع خواستار استیضاح وزیر اقتصاد و محاکمه مدیران متخلف بورس شدند.

از ابتدای سال جاری با تبلیغات گسترده دولت و به ویژه رییس جمهوری، مردم وارد بازار سرمایه شدند و میلیون‌ها کد جدید بورسی صادر شد که اغلب این افراد بدون هیچ گونه آموزشی و به صورت مستقیم در بورس سرمایه گذاری کردند.

هر چند شاخص کل تا مردادماه صعودی بود و حتی کانال دو میلیون واحد را نیز فتح کرد اما از اواسط مردادماه شاخص روند نزولی در پیش گرفت و در این میان، سهام داران خرد و حقیقی بیشترین زیان را دیدند.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه، در حمایت از همکاران و فعالان کارگری این مجتمع، در محوطه این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض معتقدند که فعالین کارگری هفت تپه توسط مدیران این شرکت، تحت فشار قرار دارند و برگزاری این تجمعات برای سومین روز متوالی، در حمایت از این کارگران صورت گرفته است.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع پزشکان شاغل در مراکز درمان سوء مصرف مواد در تهران

به گزارش رکنا، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، شماری از پزشکان شاغل در مراکز درمان سوء مصرف مواد استان تهران، در اعتراض به تغییرات احتمالی در روال درمان بیماران اعتیاد، در مقابل سازمان نظام پزشکی تجمع کردند.

در اعتراض به سیاستهای غیر کارشناسانه سازمان غذا و دارو و اظهارنظرهای غیر مسئولانه ریاست این سازمان درمورد تغییرات احتمالی در روال درمان بیماران اعتیاد ، ازجمله عرضه داروی متادون در داروخانه ها به بیماران این حوزه ، پزشکان و پرسنل شاغل در مراکز درمان سوء مصرف مواد استان تهران در مقابل سازمان نظام پزشکی تهران تجمع کردند و تبعات اجرای این سیاست نسنجیده را برای چندمین بار به مسئولین سازمان نظام پزشکی به عنوان بزرگترین انجمن صنفی پزشکی کشور یادآوری کردند.

تجمع کنندگان معتقدند که شیوع بیشتر اعتیاد و خروج بیماران از چرخه درمان به عنوان اصلی ترین تبعات اجرای این تصمیم است.

تجمع حواله داران شرکت صنعت خودرو آذربایجان در تبریز

به گزارش ایران اینترنشنال، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، گروهی از حواله داران شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو)، در اعتراض به عدم تحویل خودروهای پیش خرید شده به مشتریان، در مقابل این شرکت در تبریز، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع سرایداران و خدمتگزاران مدارس در تهران

به گزارش روزنامه قانون، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، جمعی از سرایداران و خدمتگزاران مدارس در اعتراض به وضعیت بد معیشتی خود در مقابل ساختمان مجلس دست به تجمع زدند.

سرایداران معترض ضمن رونمایی از اعتراض نوشته هایشان شعار هایی از قبیل”خط فقر ۱۰ میلیون، حقوق ما ۲ میلیون” را سر دادند.

تجمع نگهبانان شهرداری تبریز در ساختمان شورای شهر

به گزارش تبریز بیدار، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، شماری از نگهبانان شهرداری تبریز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در ساختمان شورای شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع سهامداران در کرمانشاه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، گروهی از سهامداران موسسه کوثر در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته هایشان، در مقابل ساختمان بانک سپه واقع در میدان آزادی کرمانشاه دست به تجمع زدند.

این سهامداران به نحوه محاسبه قیمت سهام خود معترض هستند.

تجمع کارمندان و استادان دانشگاه آزاد در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، گروهی از کارمندان و استادان دانشگاه آزاد در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان مجلس تجمع اعتراضی برپا کردند.

معترضین اهم مطالبات خود را همسان سازی حقوق پرستاران دانشگاه آزاد با سایر پرستاران، اعمال افزایش حقوق ۵۰ درصدی و همچنین همسان سازی حقوق و مزایای اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه های دولتی عنوان کردند.

تجمع حواله داران سایپا در تهران

به گزارش ایران اینترنشنال، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، جمعی از رانندگان و حواله داران سایپا در اعتراض به تحویل نگرفتن خودروهای ثبت نامی خود، در مقابل ساختمان این شرکت دست به تجمع زدند.

معترضین حاضر در این تجمع، شعار هایی از قبیل”دزدهای کت و شلواری، حق ماها رو خوردن، ماشینامون رو بردن” و “سایپا خیانت می کنه وزیر حمایت می کنه” را سر دادند.

تجمع غرفه داران میدان میوه و تره بار اهواز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹، شماری از غرفه داران میدان میوه و تره بار اهواز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند.

یکی از غرفه داران در این خصوص گفت: “براساس قانون فقط مالکان می توانند در میدان الغدیر مشغول باشند و عده ای از دوستان ما که سابقه سی ساله دارند؛ متاسفانه طبق احکامی که در این خصوص صادر شد حق کار کردن در این میدان را ندارند”.

وی افزود: ” اکنون پس از گذشت یک سال از صدور حکم، ۹۰ درصد غرفه های الغدیر اجاره داده شدند، تمام خواسته ما این است که بر اساس احکام صادر شده مستاجری در میدان الغدیر حضور نداشته باشد”.


Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments