دشمن ما همین جاست، دروغ میگن آمریکاست! سهامداران بورس در جلوی مجلس – فیلم

مجله ویدیویی بدون سانسور توفیدز، حاوی آخرین اخبار ایران و جهان، ویدیوهای طنز سیاسی و دینی، ویدیوهای افشاگرانه و سکس اسلامی، دوربین مخفی و مطالب بزرگسالان 18+، سرگرمی و فیلم.

جستجوی توفیدز

مطالب مرتبط

دشمن ما همین جاست، دروغ میگن آمریکاست! سهامداران بورس در جلوی مجلس – فیلم

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Iran Protest – This is our enemy, they are lying, it’s America! – Tehran
سهامداران بورس با از دست دادن حجم زیادی از دارایی‌هایشان دوباره دست به اعتراض زدند. بسیاری از آنها در زیر آوار سیاست‌های تامین بودجه دولت از محل بورس، همه چیز خود را از دست داده‌اند. به نظر می‌رسد که شوک وارده به بازار سهام بی‌ارتباط با کسری بودجه دولت نباشد. دولت رئیسی برای تامین کسری بودجه سنگین خود با سرکیسه کردن مردم به اسم بورس ته‌مانده جیب این سهامداران خرد را هم مکش کرده است. در مهرماه بانک مرکزی شروع به اوراق فروشی به میزان ۳۰ هزار میلیارد تومان کرده بود. بخش اعظم فروش اوراق ناشی از عملیات بانک مرکزی با سایر بانک‌ها بود.
سهامداران بورس روز پنجشنبه ۳۰ دی‌ماه ۱۴۰۰، در اعتراض به از دست دادن دارایی‌هایشان و سقوط ارزش سهام برای چندمین بار در برابر مجلس دست به تجمع زدند.
سهامداران معترض سیاست تامین کسری بودجه دولت از محل دارایی‌های سهامداران را مورد اعتراض قرار دادند. آنها بر روی بنری نوشته بودند: «عدم تبدیل شدن بورس به محل جبران کسری بودجه.»
معترضان که تمامی آنها را سهامداران خرد تشکیل می‌دادند، خطاب به مجلس نوشته بودند:
«آیا شما به فکر سهامداران جزء زیان‌دیده هستید؟»
کسری بودجه مهم‌ترین علت گرانی و تورم افسارگسیخته در چند سال گذشته بوده است. با شروع دولت جدید بحث کسری بودجه داغ‌تر شد. به گفته مرکز پژوهش‌های مجلس این کسری بودجه تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. البته نمایندگان مجلس آنرا تا ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برابر با ۱۸.۲ میلیارد دلار تخمین زده‌اند.
به یاد داریم که در سال ۹۹ هزاران نفر از سهامداران بورس که سرمایه‌گذار خُرد بودند. بین ۵۰ تا ۷۰ درصد سرمایه خود را از دست دادند و با ضررهای هنگفت از بازار بورس خارج شدند. چندین تن از مالباختگان با نابود شدن سرمایه‌ زندگی‌شان، دست به خودکشی زدند. در یک مورد هم فرد مالباخته در فشار عصبی ناشی از هدر رفتن کلیه سرمایه‌های زندگیش، ابتدا کلیه اعضا خانواده‌اش را بقتل رساند و درنهایت خودش هم خودکشی کرد.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

اپلیکیشن مویابل سایت

مطالب دیگر

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات