دلار آمریکا در حال نزدیک شدن به مرز ۳۰هزار تومان

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...

قیمت سکه و دلار با ثبت رکوردی جدید با افزایش همراه شد و نرخ دلار در بازار آزاد به ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت سکه به ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. یورو نیز با قیمت ۳۳ هزار و ۹۶۵ تومان فروخته می‌شود.

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی با افزایش ۷۵۰ تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۸ هزار و ۸۵۰ تومان تعیین شده است.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۷ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۴میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

باشگاه خبرنگاران وابسته به صداو سیما در این باره نوشت: در هفته اول مهر قیمت ارز افزایش یافت به‌طوری که نرخ ارز و سکه کانال قیمتی جدیدی را تجربه کردند. هم‌چنین بازار بورس نیز در نخستین روز هفته با افت شدید شاخص کل مواجه شد به‌طوری که همه نمادهای بازار سرمایه قرمزپوش شد.

این در حالیست که بسياري از کارشناسان در ایران دلار بالاي 20 هزار تومان را نه براي اقتصاد كه براي جامعه نيز خطرناك مي‌دانند،

مرتضي افقه، استاد دانشگاه در مورد كشش جامعه براي نرخ‌هاي بالاتر ارز می گوید: قيمت‌هاي فعلي نيز در « بالاترين حد آستانه» تحمل مردم است. چندي پيش دولت اعلام كرد كه 60 ميليون نفر مستحق كمك‌هاي معيشتي هستند كه اين به معناي وجود 60 ميليون فقير است. در واقع تداوم افزايش قيمت‌ها باعث مي‌شود كه اين 60 ميليون نفر افزايش يابد و زمينه براي بالا رفتن نارضايتي‌هاي اقتصادي و چه بسا سياسي نيز ايجاد شود. كه نمونه‌هاي آن را نيز در چند سال اخير داشته‌ايم. فكر مي‌كنم بعد از انتخابات امريكا حكومت ناچار است براي اقتصاد فكري كند چرا كه مردم تحمل فشارهاي اينچنيني را ندارند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments