دو مدل حافظه‌ SSD شرکت ام اس آی (MSI) معرفی شد

جستجو

دو مدل حافظه‌ SSD شرکت ام اس آی (MSI) معرفی شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
دو مدل حافظه‌ SSD شرکت ام اس آی,شرکت MSI
MSI در CES 2021 از اولین SSD- های خود رونمایی کرد که طبق ادعای این شرکت، به سرعت خواندن ۷۰۰۰ مگابایت بر ثانیه دست پیدا می کند.

ام اس آی (MSI) یکی از شرکت هاي شناخته شده ی صنعت رایانه است که امسال در CES 2021 حضور پیدا کرد. بنظر میرسد MSI قصد دارد بزودی دانش متخصصان خود را در حوزه ی حافظه های ذخیره سازی اس اس دی (SSD) امتحان کند و در همین راستا، ساعاتی پیش از دو مدل اس اس دی رونمایی کرد.

تاریخ عرضه، قیمت و تصاویر دو اس اس دی MSI دردسترس قرار ندارد؛ اما این اقدام خبر مهمی محسوب می شود. MSI با دو مدل SSD قصد دارد وارد صنعت این نوع حافظه ی ذخیره سازی بشود.

در حال حاضر نام نهایی SSD- های MSI را نمی دانیم و از تفاوت های آنها بطور دقیق باخبر نیستیم. براساس گزارش تامز هاردور، MSI می گوید این دو SSD حداکثر چهار ترابایت حافظه ی ذخیره سازی دارند، از TLC Flash استفاده می کنند و به رابط PCIe Gen 4×4 مجهز هستند.

MSI می گوید سرعت خواندن و نوشتن این SSD- ها به ترتیب ۷۰۰۰ و ۶۹۰۰ مگابایت بر ثانیه است. داشتن چنین سرعت انتقال بالایی یعنی SSD- های MSI قرار است گران قیمت باشند. این شرکت گفته است حافظه های ذخیره سازی SSD آن تا ۱٫۶ میلیون ساعت عمر دارند.

این که SSD- های MSI می توانند به ادعاهای مطرح شده در CES 2021 دست پیدا کنند یا نه، سؤالی است که نیاز به بررسی تخصصی دارد و باید کارشناسان آزمایش هایی خاص روی درایوهای MSI انجام دهند. آن چه در حال حاضر می توانیم بگوییم این است که درایوهای MSI، سطح بالا بنظر می رسند.

دو SSD معرفی شده توسط MSI بیشتر از این که شبیه به SSD- های امروزی باشند، همچون کارت گرافیک به نظر می رسند. یکی از مدل ها به طور کامل به رنگ مشکی و درایو دیگر به ترکیبی از رنگ های مشکی و نقره ای مزین شده.

دو مدل حافظه‌ SSD شرکت ام اس آی,شرکت MSI

روی هر دو SSD شرکت MSI لوگوی دراگون شیلد (Dragon Shield) به چشم می خورد. این درایوها سطوحی تکسچردار دارند که شبیه به دریچه جریان یافتن هوا بنظر نمی رسد. در حال حاضر نمی دانیم این SSD- ها از هیت سینک داخلی بهره مند هستند یا خیر.

همان طور که اشاره کردیم، اطلاعات بسیار کمی درباره ی SSD- های MSI منتشر شده است و امیدواریم این شرکت بزودی جزئیات بیشتری در دسترس رسانه ها قرار دهد.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments