دو هزار کارگر پیمانی عسلویه خواستار حذف پیمانکاران و قرارداد مستقیم با وزارت نفت شدند

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
Share

کارگران پیمانی عسلویه با انتشار نامه‌ای به شرایط کار از جمله عدم رعایت پروتکل‌های کرونایی، سه ماه تعویق دستمزد و نبود امنیت شغلی اعتراض کردند. کارگران با طرح چهار مطالبه هشدار داده‌اند دیگر قادر به «ادامه این وضعیت» نیستند و در صورت عدم رسیدگی به خواست‌هایشان، ساکت نخواهند نشست.

صحنه ای از اعتصاب فراگیر کارگران نفت در مرداد سال جاری

خواست‌های اعلام شده کارگران پیمانی عسلویه عبارتند از:

🔻 پرداخت فوری مطالبات عقب‌افتاده
🔻
بهبود وضعیت خوابگاه‌ها، مراکز درمانی و غذا خوری‌ها، برقراری استانداردهای قابل قبول زیستی در این منطقه و رعایت پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی در مقابله با کرونا
🔻
برکناری پیمانکاران و قرارداد کار مستقیم با وزارت نفت
🔻
مزد برابر در مقابل کار برابر با کارگران رسمی در صنعت نفت

کارگران پیمانی عسلویه که در اعتصاب فراگیر مرداد ماه سال جاری در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌های برق در بیش از ۱۰ استان فعالانه شرکت داشتند، در بیانیه خود نوشته‌اند نه تنها خواست‌های آن اعتصاب برآورده نشده بلکه پیمانکاران در صدد اخراج کارگران اعتصابی هستند. همچنین نوشته‌اند اگرچه برای آرام نگه‌داشتن فضا و متوقف نشدن کار، این کار را به اتمام مدت قرارداد کارگران موکول کرده‌اند، از هم اکنون در حال آموزش دادن نیروهای جایگزین هستند.

این نامه، با عنوان «نامه اعتراضی ۲۰۰۰ کارگر عسلویه» در کانال تلگرامی تشکل‌های مستقل کارگری منتشر شده است. کارگران پیمانی عسلویه نوشته‌اند رسانه‌ای کردن خواست‌ها حاوی این هشدار است که در صورت عدم پاسخگویی به خواست‌هایشان ساکت نخواهند نشست.


در همین زمینه:

Share
Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments