ذوب طلا در دمای عادی ممکن شد

جستجو

ذوب طلا در دمای عادی ممکن شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
ذوب کردن طلا,اخبار علمی,خبرهای علمی,اختراعات و پژوهش
ذوب کردن طلا برای تولید انواع جواهرآلات یکی از چالش های مهم است، زیرا برای این کار معمولا به دمایی بیش از ۱۰۶۴ درجه سانتیگراد نیاز است، اما یک روش جدید ذوب کردن طلا را ساده تر کرده است.

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، ذوب کردن طلا برای تولید انواع جواهرآلات یکی از چالش های مهم است، زیرا برای این کار معمولا به دمایی بیش از ۱۰۶۴ درجه سانتیگراد نیاز است، اما یک روش جدید ذوب کردن طلا را ساده تر کرده است.

گروهی از محققان راهی برای ذوب طلا در دمای عادی محیط با استفاده از ایجاد یک میدان الکتریکی و یک میکروسکوپ الکترونی یافته اند.

ذوب کردن طلا,اخبار علمی,خبرهای علمی,اختراعات و پژوهش

برای ذوب شدن یک ماده و تبدیل آن به مایع باید پیوندهای بین مولکول ها شکسته شود و آنها بتوانند آزادانه حرکت کنند. برای تسهیل فرایند ذوب شدن می توان از فشار هم کمک گرفت. حالا دانشمندان با ترکیبی از این دو روش و همین طور کمک گرفتن از یک میدان مغناطیسی و قرار دادن مقدار کمی طلا در زیر میکروسکوپ الکترونیکی شاهد ذوب شدن طلا بوده اند. کمک گرفتن از قدرت میدان مغناطیسی هم فرایند ذوب شدن طلا را تسریع کرده است.

استفاده از میدان مغناطیسی اتم های لایه های بالایی طلا را به شدت تکان داده و رها می سازد و موجب ذوب شدن آن در دمای عادی اتاق می شود. این تغییرات به راحتی قابل معکوس کردن هم هست و با خاموش کردن میدان الکتریکی می توان طلا را دوباره جامد کرد.

کشف یادشده دانشمندان را بسیار هیجان زده کرده و انها امیدوارند با تکمیل آن بتوانند از این روش برای تولید ترانزیستورها، کاتالیست ها و حسگرهای پیشرفته استفاده کنند.

sarpoosh

با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments