رئیس دفتر ترامپ اذعان کرد: نمی‌توانیم کرونا را کنترل کنیم

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۲۶ دقیقه پیش

مارک میدوز مسئولیت کل کارکنان کاخ سفید را بر عهده دارد

توضیح تصویر،

مارک میدوز مسئولیت کل کارکنان کاخ سفید را بر عهده دارد

رئیس دفتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اذعان کرده است که “نمی‌توانیم کرونا را کنترل کنیم”. مارک میدوز که مسئولیت کل کارکنان کاخ سفید را بر عهده دارد، گفته است که آمریکا قادر به کنترل همه‌گیری نیست. اما او تاکید کرده است که در عوض این همه‌گیری را باید مانند نواحی و مناطق کنترل شده و مثلا از طریق واکسن و یا درمان کنترل کرد.

مارک میدوز در حالی این اظهارات را بیان می‌کند که ۹ روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور افزایش یافته است.

در حال حاضر مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، با وجود ابتلای شماری از اعضای تیمش به کرونا به سفرهای اتخاباتی‌اش ادامه می‌دهد.

دفتر آقای پنس اعلام کرد آزمایش کویید-۱۹ مایک پنس و همسرش در روز یکشنبه منفی بوده است. آقای پنس ریاست کارگروه کرونا کاخ سفید را هم بر عهده دارد.

اکنون رئیس دفتر آقای ترامپ در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت کنترل ویروس هدف واقع بینانه‌ای نیست زیرا “این یک ویروس مسری مانند آنفولانزا است”.

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای به مصاحبه رئیس دفتر ترامپ واکنش نشان داد و با اشاره به اظهارات آقای میدوز گفت کاخ سفید در واقع “پرچم سفید شکست” را تکان داد.

شیوع کرونا در آمریکا افزایش چشم‌گیری داشته است و ایالت‌های آمریکا با موج تازه‌ای از همه‌گیری روبروست.

جمعه گذشته این کشور با شناسایی بیش از ۸۳ هزار مورد تازه ابتلای روزانه در کل کشور، رکورد تازه‌ای به جا گذاشت.

جرومی ادمز، بالاترین مقام پزشکی آمریکا هشدار داده که تعداد افراد بستری شده در بیمارستان رو به افزایش است اما تاکید کرده نرخ مرگ و میر به دلیل مراقبت بهتر از بیماران کاهش یافته است.

آمریکا بالاترین تلفات ناشی از کرونا را در میان دیگر کشورها دارد و از زمان شیوع ویروس حدود ۲۲۵ هزار آمریکایی جان خود را از دست داده‌اند.

در حال حاضر دو شرکت داروسازی استرازنکا و جانسون و جانسون آزمایش ‌واکسن‌های تولیدی خود را در پی تایید سازمان‌های ناظر از سر گرفته‌اند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments