راننده‌ تاکسی قاتل در آستانه اعدام

جستجو

راننده‌ تاکسی قاتل در آستانه اعدام

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
قتل مسافر با پیچ گوشتی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
جوان راننده تاکسی ای که بخاطر سوار کردن مسافر با همکارش درگیر شده و او را با ضربه پیچ گوشتی به قتل رسانده بود، با تائید حکم قصاص در دیوان عالی کشور، یک قدم دیگر به مرگ نزدیک شد.

به گزارش شرق، این مرد جوان هرچند ابراز پشیمانی کرد و خواستار بخشش شد، ولی مادر مقتول که تنها ولی دم اوست، گفت نمی تواند خودش را راضی کند که قاتل فرزندش آزاد شود. خرداد سال ۹۷ خبر درگیری منجر به جرحی در منطقه یافت آباد تهران به مأموران داده و با حضور پلیس در بیمارستان، تحقیقات آغاز شد. مجروح ۲۷ ساله در حالت کما بود؛ بنابراین مأموران تحقیقات خود را از شاهدان پرونده شروع کردند. دو مرد مسافر که شاهد نزاع بودند، به مأموران گفتند: متهم راننده تاکسی خطی بود، ما سر خط سوار ماشین شدیم، چند لحظه بعد جوان دیگری آمد و به او گفت نوبت من بود مسافر سوار کنم و با مرد راننده به تندی صحبت کرد.

مرد راننده حرف خاصی نزد، اما اجازه نداد ما از ماشین پیاده شویم. ماشین پر شده بود و می خواستیم حرکت کنیم که راننده معترض به سمت ماشین آمد و آیینه را شکست. مرد راننده پیاده شد و پیچ گوشتی را برداشت تا آینه را درست کند. مرد معترض به او حمله کرد و دوباره درگیری بین آن ها بالا گرفت و در یک لحظه مرد معترض روی زمین افتاد. چند روز بعد به مأموران خبر رسید جوان مجروح در بیمارستان دچار مرگ مغزی شده و جانش را از دست داده است. به این ترتیب، پرونده با عنوان قتل به جریان افتاد و متهم پس از یک هفته فرار، بازداشت شد. پسر جوان اتهام قتل را قبول کرد و اظهار‌کرد:من با پیچ گوشتی به مقتول زدم، ولی قصدم کشتن او نبود. ما سالها با هم دوست و همکار بودیم و در یک خط کار می کردیم. من در صف ایستادم و نوبتم که شد، مسافر سوار کردم. مقتول که نامش حامد بود، سراغ من آمد و با عصبانیت گفت نوبت من بود. من هم گفتم خیلی وقت است در صف هستم و همه راننده ها شاهد هستند که نوبت من است. حامد خواست مسافران من را پیاده کند، ولی اجازه ندادم. با پرخاشگری به سمت ماشین حمله کرد و آینه را شکست. پیاده شدم تا آینه را درست کنم که دوباره حمله کرد. یک لحظه غافلگیر شدم و اصلا نتوانستم واکنش نشان دهم. به محض اینکه به من حمله کرد، پیچ گوشتی را بلند کردم که به دستش بزنم تا عقب برود و دست از سرم بردارد، اما پیچ گوشتی به گردنش برخورد کرد.

قتل مسافر با پیچ گوشتی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

من اصلا قصد کشتن او را نداشتم. وقتی روی زمین افتاد، خيلي ترسیدم و برای اینکه خودم را نجات بدهم، فرار کردم، اما بعد وجدانم قبول نکرد و تسلیم شدم. بعد از گفته های متهم و شاهدان، کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه ارسال شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده، متهم جوان یک بار دیگر قبول کرد ضربه او باعث مرگ همکارش شده است، ولی گفت قصدی برای قتل نداشته است. مادر متهم که زنی میان سال است، همراه دختر و پسرش در دادگاه حاضر شده بود.

آن ها بسیار گریه می کردند و مادر متهم چندین بار از وکیل پسرش خواست کمک کند پسرش رضایت بگیرد. این در حالی بود که قاضی پرونده نیز با اشاره به این که درگیری بر سر ۱۰ هزار تومان بوده و شرایط خانوادگی متهم نیز نشان می دهد او به لحاظ مالی مستأصل است، اظهار‌کرد: این قتل اتفاقی بوده و شواهد و مدارک نشان می دهد متهم واقعا قصد قتل نداشته، هرچند عمل او کشنده بوده است؛ بنابراین شما را دعوت به بخشش می کنم. با اینکه برادر مقتول گفت با مادرش در این باره صحبت می کند، ولی تلاش ها برای اخذ رضایت به نتیجه نرسید و متهم محاکمه شد. او گفت:از اتفاقی که افتاده است، پشیمان هستم. من واقعا قصدی برای کشتن نداشتم. وقتی مقتول با لگد به آینه ماشین زد و آن را شکست، من داشتم با پیچ گوشتی آن را درست می کردم که دوباره حمله کرد. من برای اینکه جلوی او را بگیرم، خواستم ضربه ای به دستش بزنم که در حرکت ضربه به گردنش برخورد کرد.

بعد از گفته های این جوان و با توجه به اینکه اولیای دم اعلام گذشت نکردند، رأی بر قصاص متهم صادر شد و رای صادرشده به تأیید دیوان عالی کشور رسید. در صورتی که مادر مقتول همچنان بر نظر خود مبنی بر قصاص باقی بماند، این جوان به زودی به دار آویخته می شود.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments