ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیج و سپاه توسط یک گروه اپوزیسیون در جنوب شرقی ایران

جستجو

ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیج و سپاه توسط یک گروه اپوزیسیون در جنوب شرقی ایران

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه، ۲۴ مهرماه، به نقل از یک منبع آگاه از «ربوده شدن» ۱۴ نیروی نظامی ایران به دست «یک گروه تروریستی» خبر داد. همزمان گروه جیش‌العدل در توییتر و تلگرام منسوب به این گروه مسئولیت ربوده شدن تعدادی از نیروهای هنگ مرزی میرجاوه را برعهده گرفت.

به گزارش ایرنا، ۱۴ نفر از نیروهای بسیج طرح امنیت و هنگ مرزی میرجاوه صبح سه‌شنبه ۲۳ مهرماه توسط جیش العدل ربوده شده‌اند.

بر اساس آخرین خبرها هفت نفر از این افراد نیروهای بسیج طرح امنیت، پنج نفر نیروهای هنگ مرزی میرجاوه و دو نفر نیروهای اطلاعات سپاه هستند که بین ساعت چهار تا پنج بامداد امروز در منطقه صفر مرزی لولکدان ربوده شده‌اند.

منطقه صفر مرزی لولکدان مربوط به بخش ریگ ملک شهرستان میرجاوه است که در ۵۰ کیلومتری شهر میرجاوه قرار دارد.

این منطقه مرزی در استان سیستان و بلوچستان مدت‌هاست که محل درگیری‌های متعدد گروه جیش‌العدل با سپاه پاسداران ایران بوده است.

کمتر از سه ماه پیش نیز دو نیروی بسیجی «طرح امنیت» منطقه کورین زاهدان در درگیری با افراد مسلح کشته شدند.

در ابتدای تیرماه سال جاری نیز سپاه پاسداران از کشته شدن سه نیروی خود و سه نفر از مهاجمان در یک درگیری خبر داد، اما گروه جیش‌العدل اعلام کرد که در این درگیری «۱۱ نیروی» سپاه پاسداران کشته‌ شده‌اند، اما نیروهای این گروه آسیبی ندیده‌اند.

گروه جیش‌العدل که تاکنون بارها با مربانان ایران در این استان درگیر شده، تعدادی از آنها را گروگان گرفته یا به قتل رسانده است، خود را مدافع «اهل سنت» در استان سیستان و بلوچستان می‌داند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments