توفیدز: رسوایی هم زمان مجتبی خامنه ای و علی لاریجانی پس از افشاگری کلاب هاوسی رئیس دفتر سابق لاریجانی

رسوایی هم زمان مجتبی خامنه ای و علی لاریجانی پس از افشاگری کلاب هاوسی رئیس دفتر سابق لاریجانی به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

رسوایی هم زمان مجتبی خامنه ای و علی لاریجانی پس از افشاگری کلاب هاوسی رئیس دفتر سابق لاریجانی

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.
محسن منصوری رئیس سابق دفتر علی لاریجانی ماجرای بی کفایتی علی لاریجانی در برنامه‌های انتخاباتی اخیر را فاش کرد و گفت: همه آخرین اخبار به نام مکاتبات لاریجانی و جنتی یا افشاگری لاریجانی مبنی بر دخالت خامنه‌ای در انتخابات، خودساخته است. توسط شورا فکر مجتبی خامنه ای است. گفت علی لاریجانی همچنان هر هفته به خانه علی خامنه ای می رود و قطعا بازی این طلافروشی را باور نمی کنید. در ادامه برنامه خلاصه ای از این گفتگو و آخرین ماجرای رد صلاحیت علی لاریجانی را می شنویم.
لازم به ذکر است آنچه در رسانه ها بسیار مطرح شده این است که ظاهرا مدتی پس از رایزنی در خصوص تغییر ترکیب شورای مصرف در اسفندماه، شورای امنا نامه ای به «علی لاریجانی» و وی ارسال کرده است. پاسخ دادن. از این رو برخی اصولگرایان این اقدام را تلاش برای ابقای صادق لاریجانی در سمت ریاست شورای خیر دانسته اند.

رهبر جمهوری اسلامی در سال 1397 و پس از درگذشت «محمود هاشمی شاهرودی»، «صادق لاریجانی» را به عنوان رئیس شورای منفعت منصوب کرد و علی لاریجانی پس از پایان کار در 8 خرداد 1395 به عضویت کامل مجلس منصوب شد. ریاست جمهوری

صادق آملی لاریجانی 13 شهریور در پی اعتراض به رد صلاحیت برادرش از شورای نگهبان استعفا داد و حکمی مبنی بر تایید ابراهیم رئیسی امضا نکرد.

سپس شایعاتی مبنی بر استعفای او از ریاست شورای شایستگی منتشر شد. اما مجید انصاری، یکی از اعضای شورای مصرف، استعفای وی از هیئت امناء را ربطی به ریاست وی در این شورا ندارد.

مصوبه تعیین اعضای شورای ابلاغ شایستگی در سال 1396 صادر شد و طبق روال پنج ساله، اعضای مجلس معمولا در اسفند ماه سال جاری یا مرداد 1401 تعیین می شوند.

بنابراین در ماه های اخیر گمانه زنی هایی در مورد اعضای جدید وجود داشته است.

حسین الله کرم، دبیر شورای حزب الله گفت: دوره پنج ساله عضویت احمدی نژاد در شورای بهزیستی اسفندماه امسال به پایان می رسد و از این پس تسویه حساب ما با وی آغاز می شود.

گروهی از اصولگرایان برخی از اقدامات صورت گرفته در ماه های اخیر را تلاش برای ماندن در راهپیمایی می دانند و نامه لاریجانی را به اشتراک می گذارند. به خصوص اینکه علی لاریجانی در 24 آبان ماه به عنوان یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب شد.

اگرچه وی پیش از این به لحاظ حقیقی و حقوقی یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بود، اما این اولین حکم وی پس از رد صلاحیت در انتخابات ریاست جمهوری بود.

حسین نقوی حسینی نماینده سابق مجلس گفت: معتقدم آقای لاریجانی قصد خروج از سیاست را ندارد و در صحنه سیاسی حضور خواهد داشت و ایفای نقش خواهد کرد.

یک ماه قبل از انتصاب لاریجانی به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی، خبر استعفای وی از مدیریت توافق ایران و چین منتشر شد و نزدیکان لاریجانی اعلام کردند که وی خواستار تشکیل دولت بازتر است.

عضویت در شورای خیر اما جایگاه سیاسی بالاتری نسبت به شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد داشت.

برادران لاریجانی برای بازگشت به سیاست و حفظ خود راه سختی در پیش دارند. آنها مخالفان سرسختی در اطلاعات سپاه پاسداران و بازرسی از دفتر رهبر جمهوری اسلامی دارند که مورد «اکبر طبری» نیز هست. حمله علیرضا زاکانی به برادر لاریجانی در واقع ماموریتی از سوی دفتر بازرسی دفتر خامنه‌ای به رهبری حسین فدایی بود.

پس از ماجرای اکبر طبری اخبار مختلفی مبنی بر استعفای صادق لاریجانی از ریاست شورای منفعت منتشر شد و وی در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم شرکت نکرد.

در آن زمان کانال تلگرامی «نمای آینده» نیز دلیل عدم برگزاری جلسه هیئت اعزامی طی چند ماه گذشته را استعفای صادق لاریجانی عنوان کرد.

نامه لاریجانی و احیای اختیارات نامحدود شورای امنا

مهمترین قسمت نامه لاریجانی به شورای نگهبان احتمالاً قسمتی است که می گوید پرونده رد صلاحیت لزوماً اهمیتی ندارد و این عضو شورا می تواند بدون این پرونده هم او را رد صلاحیت کند.

لاریجانی به بخشی از این نامه دبیر شورای امنا اشاره کرد که در آن آمده است: «صرف نظر از تأثیر یا عدم تأثیر هر یک از آنها در رأی اعضای شورا» و افزود: عبارت «یعنی هیچکدام نمی توانند» این بند بر رأی اعضا تأثیری نخواهد داشت.»

وی تصریح کرد: پس شما قبول دارید که نمی توانید بگویید اینها دلیل رد صلاحیت است، یعنی پاسخ شورا.

مطالب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها