رسول حمزه پور با تودیع قرار وثیقه زندان ارومیه آزاد شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

خبرگزاری هرانا – رسول حمزه پور، روحانی اهل سنت امروز پنج‌شنبه ۸ آبان‌ماه با تودیع قرار وثیقه از زندان ارومیه آزاد شد. آقای حمزه پور در تاریخ ۱۳ مهرماه امسال توسط نیروهای امنیتی در پیرانشهر بازداشت شد و روز یکشنبه ۴ آبان‌ماه با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان این شهر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنج‌شنبه ۸ آبان‌ماه ۱۳۹۹، رسول حمزه پور، روحانی اهل سنت با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شد.

رسول حمزه پور در تاریخ ۱۳ مهرماه امسال توسط ماموران اداره اطلاعات در سه راه پسوه شهرستان پیرانشهر بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شد. آقای حمزه پور نهایتا روز یکشنبه ۴ آبان‌ماه با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان این شهر منتقل شد. ماموران پس از بازداشت منزل وی را مورد بازرسی قرار داده و برخی از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

اتهام مطروحه علیه آقای حمزه پور در مراحل بازجویی “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است.

یک منبع مطلع پیشتر در خصوص دلایل بازداشت آقای حمزه پور به هرانا گفت: “چندی قبل یک بازیکن فوتبال به اهل سنت توهینی کرد و آقای حمزه پور در فضای مجازی نسبت به این امر واکنش نشان داد و همین مساله موجب بازداشت او عنوان شده است”.

رسول حمزه پور، حدودا ۵۰ ساله، متاهل، روحانی اهل سنت و امام جماعت روستای “اندیزه” از توابع بخش لاجان در شهرستان پیرانشهر است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments