رفع تحریم‌های تسلیحاتی ایران؛ رای دهندگان به روحانی احساس پیروزی می‌کنند؟

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

برای پخش این فایل لطفا جاوا اسکریپت را فعال یا از یک مرورگر دیگر استفاده کنید.

۴ ساعت پیش

تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران بر اساس برجام، توافقی که پنج سال پیش بین ایران و قدرت های جهانی بدست آمد برداشته شد و ایران می‌تواند با سایر کشورهای جهان معاملات خرید و فروش سلاح و تجهیزات نظامی انجام دهد.

در اولین واکنش وزارت خارجه ایران با صدور بیانیه ای از پایان تحریم های تسلیحاتی استقبال کرده و گفته تمامی ممنوعيت تسليحاتي به و از جمهوري اسلامي ايران و همچنين اقدامات و خدمات مالي مرتبط با آن ازامروز به پایان رسیده است.

دراین بیانیه همچنین آمده که ممنوعیت رفت و آمد برخی مسئولین نظامی ایران به کشورهای عضو سازمان ملل که تا پیش از این ممنوع بوده از امروز آزاد می شود.

در یک سال گذشته جلوگیری از برداشته شدن این تحریم‌ها موضوع درگیری های لفظی بین آمریکا و ایران بوده و ایالات متحده که خود از توافق برجام خارج شده بود، تلاش کرد با فعال کردن مکانیسم ماشه یا بردن موضوع به شورای امنیت سازمان ملل، نگذارد که تحریم تسلیحاتی ایران پایان پذیرد، که البته به جایی نرسید.

در برنامه چشم انداز بامدادی شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ مروری خواهیم داشت بر اتفاقات یک سال گذشته و گفت‌وگویی تحلیلی درباره آنچه ماه‌های پیش ‌رو در انتظار ایران است.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی‌بی‌سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments