رهایی دو زندانی از اعدام در گلستان و لرستان

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در استان های گلستان و لرستان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. همچنین رئیس‌کل دادگستری استان همدان از بخشش ۱۰ زندانی محکوم به اعدام طی سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، یک زندانی محکوم به اعدام ۲۵ ساله در زندان علی آباد کتول از شهرستان های استان گلستان با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

 احمد جعفری معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس شورای حل اختلاف استان گلستان گفت: “در سال ۹۷ به دنبال بروز اختلافات خانوادگی، مرگ عمو به دست برادرزاده اش رقم می‌خورد”.

 وی افزود: “خانواده مقتول درخواست اعدام کردند و پس از صدور رای در دادگاه و طی تشریفات قانونی، حکم وارد مرحله اجرا شد”.

جعفری ادامه داد: “با ارجاع این پرونده به شعبه هفتم شورای حل اختلاف علی آبادکتول، تلاش برای گفتگو با خانواده مقتول آغاز و پس از چندین جلسه و گفتگو بالاخره اولیای‌دم از حق قانونی خود گذشتند”.

رییس شورای حل اختلاف گلستان گفت: “این نهمین محکوم به قصاص در استان است که با گذشت بزرگوارانه اولیای‌دم، فرصت دوباره زندگی و جبران اشتباهات گذشته را می‌یابد”.

رهایی از اعدام یک زندانی در لرستان

به گزارش میزان، رییس دادگستری شهرستان بروجرد از صلح و سازش در پرونده قتل ۱۷ ساله در استان لرستان خبر داد.

قاضی بوالحسنی افزود: “در سال ۱۳۸۲ یک فقره قتل عمد به وقوع پیوست و پس از آن خانواده مقتول به دلایل مختلف در شهرستان بروجرد ساکن شدند و در طی ۱۷ سال گذشته پرونده جهت جلب رضایت خانواده مقتول در جریان بود که خوشبختانه پس از ۲۰ جلسه که توسط کارکنان شورای حل اختلاف صورت پذیرفت منجر به رضایت از سوی خانواده مقتول گردید”.

رهایی از اعدام ۱۰ زندانی از اعدام در همدان

به گزارش ایرنا، رئیس‌کل دادگستری استان همدان گفت: “امسال با راه اندازی و تلاش مستمر ستاد تألیف قلوب و کمیته‌های معین آن، پرونده ۱۰ قتل عمد با گذشت اولیا دم به صلح و سازش ختم شد”.

محمدرضا عدالت خواه افزود: “برنامه محور شدن قضات برای تدوین برنامه سالانه در راستای تسریع در کیفیت کمیت وظایف محوله، راه اندازی ستاد تألیف و دو کمیته معین آن یعنی معتذرین و مصلحین در بین هیئت‌های مذهبی، واحدهای تولیدی، دانشگاه‌ها و مساجد به منظور فراهم ساختن شرایطی برای ایجاد صلح و سازش از دیگر اقدامات اخیر دستگاه قضائی در استان همدان بوده است”.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments