روزانه حدود ۷۰۰ مبتلا به کرونا در تهران بستری می‌شوند/ وضعیت قرمز بیمارستان‌های قم

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان تهران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
استاندار تهران با اشاره به وضعیت قرمز استان از لحاظ شیوع ویروس کرونا، گفت: روزانه به طور متوسط ۷۰۰ نفر از بیماران شناسایی‌شده مبتلا به کووید ۱۹ در سطح استان بستری می‌شوند.

«انوشیروان محسنی بندپی» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان تهران اشاره کرد و افزود: تا دیروز چهار هزار نفر در بیمارستان‌های این استان به علت ابتلا به این ویروس بستری بودند.

وی یادآور شد: دیروز برای نخستین‌بار تعداد بهبودیافتگان از تعداد مبتلایان در استان تهران پیشی گرفت و در حالی که رقم مبتلایان ۷۰۰ نفر بود، تعداد بهبودیافتگان آمار بیشتری داشت.

«محسنی‌ بندپی» با بیان اینکه تعداد افراد فوت شده در این استان بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ در موج دوم شیوع این ویروس از ۱۲۰ نفر نیز گذشت، تعداد افراد فوتی روز گذشته در این استان را ۵۲ مورد اعلام کرد.

استاندار تهران به تصمیم‌های جدید ستاد ملی کرونا برای این استان نیز اشاره کرد و گفت: طی هفته جاری طرح ترافیک در پایتخت به حالت تعلیق درآمده و باقی محدودیت‌‍‌ها مانند هفته‌های گذشته پابرجاست.

وی خاطر نشان کرد: حضور و تجمع مردم در اماکن مختلف به ویژه سیستم حمل‌ونقل عمومی به شیوع گسترده‌تر این ویروس در تهران منجر شد و امید می‌رود با تعلیق طرح ترافیک بتوان نقشی در مدیریت این جریان داشت.

«محسنی‌ بندپی» به تمامی ساکنان و شهروندان تهرانی تاکید کرد تا از حضور در اماکن شلوغ و پرجمعیت خودداری کرده و در صورت حضور تمامی پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.

استاندار تهران ادامه داد: فعلا برای واحدهای صنفی هیچ محدودیتی پیش‌بینی نشده اما بر نظارت جدی بر رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک به ویژه در اماکنی مانند پاساژها تاکید شده است.

وی همچنین از لغو تمامی مجوزهایی که برای برپایی نمایشگاه‌ها در تیرماه امسال صادر شده بود، خبر داد.

به گزارش ایرنا شرایط تهران از نظر شیوع ویروس کرونا از هفتم مردادماه در وضعیت قرمز قرار گرفته و این درحالی است که به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۰۴ هزار و ۲۰۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۷۶۶ نفر رسیده است.

آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان تهران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

 وضعیت قرمز بیمارستان‌های قم

در شرایطی که قم در شهرهایی با وضعیت قرمز کرونایی جایی ندارد، افزایش آمار بیماران در این شهر باعث پرشدن تخت‌های بیمارستانی شده و با تداوم شرایطی فعلی به‌زودی این شهر نیز مانند گذشته به وضعیت قرمز باز می‌گردد. دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرده ‌است که بیمارستان کامکار قم که برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده بود، ظرفیت حضور بیمار جدید کرونایی را ندارد. آمار بیماران کرونایی قم از اواخر ماه گذشته دوباره رو به فزونی رفته است و حتی آمار رسمی، میزان مراجعات مردم به مراکز درمانی را بیش از آمار‌های اولیه قلمداد می‌کنند. در این شرایط محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفته است: «در حال حاضر ۳۲۵ نفر بستری مشکوک به کرونا در بیمارستان ها بوده که حال ۶۶ نفر آنها وخیم است.» در این شرایط محمد طالب‌پور، رئیس بیمارستان سینای تهران نیز از پر شدن تخت‌های این بیمارستان خبر می‌دهد و می‌گوید: یک سوم کادر پزشکی، پرستاری و خدمات این بیمارستان درگیر و مبتلا به کرونا هستند .در زمان حاضر حدود ۳۵۰ نفر از پرسنل این بیمارستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که نشان‌دهنده موج شدید بیماری است.

زالی:وضعیت مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های تهران وخیم‌تر شده است
 فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: بررسی الگوی مراجعین در مراکز درمانی استان تهران نشان می‌دهد که بیماران با وضعیت وخیم‌تر به این مراکز مراجعه می کنند.

دکتر علیرضا زالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: وقتی بیماران با وضعیت جسمی وخیم تری به مراکز درمانی مراجعه می کنند، افراد در ارتباط با آنها از جمله کادر پزشکی با سویه های قوی تری مواجه می شوند و بیشتر در معرض بیماری قرار می گیرند.  

فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران با بیان این که برخی مقالات نشان می دهد که شبه جهشی در ساختار ویروس رخ داده است،  ادامه داد: پیش بینی می شود بر اثر این شبه جهش ساختاری، میزان سرایت پذیری بیماری هشت برابر شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: این موضوع هم برای مردم و هم برای کادر درمانی ایجاد نگرانی بیشتری می کند.

۷۰ درصد بیماران کرونایی خراسان رضوی در مشهد بستری هستند

مدیر گروه اطلاع رسانی بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های زیر پوشش این دانشگاه بستری هستند که ۷۰ درصد آن‌ها مربوط به مشهد است.

حمیدرضا رحیمی مدیر گروه اطلاع رسانی بیماری کووید- ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق آخرین آمار اعلام شده، هم اکنون تنها خوشاب در خراسان رضوی از لحاظ ابتلا به کرونا در وضعیت سفید قرار دارد و هشت شهرستان دیگر استان در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند و ۲۳ شهرستان استان در وضعیت قرمز به سر می‌برند.

او افزود: تعداد بیماران بستری بر اثر کرونا در بیمارستان‌های زیر پوشش این دانشگاه طی روز‌های اخیر به نسبت ثابت بوده و روزانه حدود ۲۰۰ بیمار را شامل می‌شود و هم اکنون نیز هزار بیمار مبتلا به کووید- ۱۹ در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند که ۷۰ درصد آن‌ها مربوط به مشهد است.

هشت پزشک مشهدی آسمانی شدند

بیرجندی نژاد رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: هشت نفر از پزشکان در مشهد از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در مقابله با ویروس کرونا به شهادت رسیده اند.

او افزود: پزشکان زیادی در مشهد در حین خدمت به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که بسیاری از آن‌ها بهبود یافته‌اند و برخی همچنان در بیمارستان تحت مداوا هستند.

کرونا عامل کاهش ذخایر خونی خراسان رضوی

مجید عبداللهی مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد خون توسط داوطلبان در خراسان رضوی اهدا شده است.

او تصریح کرد: هم اکنون وضعیت ذخایر خونی در خراسان رضوی با توجه به شیوع کرونا و گرمی هوا در مرحله هشدار قرار دارد.

طرح پرستار در منزل کرونایی ها بازوی کمکی بیمارستان ها

امیررضا صالح مقدم مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طرح پرستار در منزل به عنوان یک طرح جانبی به منظور کاهش بار بیماران بستری در بیمارستان‌ها با همکاری مراکز خصوصی پرستاری در این شهر در حال اجراست.

او افزود: خدمات این طرح با تعرفه دولتی و کیفیت مطلوب به بیماران در منزل ارائه می‌شود. 

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

نظرات