رژیم ایران از حمله «عظیم» سایبری به مؤسسات دولتی خود خبر داد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

سخنگوی دولت ایران تصریح کرد که آسیب مهمی وارد نشده است؛ اخبار تأییدنشده حاکی است بنادر و سیستم بانکی ایران نیز هدف قرار گرفته اند.

روز چهارشنبه ایران از حمله سایبری «در ابعاد بزرگ» به دو مؤسسه دولتی «نامشخص» خبر داد.

خبرگزاری رسمی ایرنا از یک سخنگوی دولت نقل کرد که حمله فوق آسیب مهمی ببار نیاورده و موضوع در دست تحقیق است. این سخنگو گفته است کشور در گذشته با حمله های بزرگتر از این مواجه شده است.

بنا به گزارش رادیو فردا، که با بودجه ایالات متحده اداره میشود، گزارشهای تأییدنشده ای در رسانه های ایران به احتمال حمله به بنادر و سیستم بانکی ایران اشاره کرده اند.

مقامات دولتی به وبسایتهای خبری رسانه های ایران گفته اند: «علی‌رغم شایعات مطرح شده در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها، شواهدی از حمله گسترده به دستگاه‌های متعدد دولتی تا این لحظه مشاهده نشده است».

این گزارشها بدنبال حمله عظیم سایبری ماه مه به بندر عباس، که به اسرائیل منتسب شد، منتشر میشوند.


تصویر: تأسیسات بندر شهید رجایی نزدیک شهر ساحلی بندر عباس.
(Iran Ports and Maritime Organization)

اسرائیل از مدتها پیش ایران را متهم کرده است که از بنادر خود برای مقاصد نظامی و کمک به تروریستها در دیگر نقاط خاورمیانه، از جمله حماس و حزب الله که از دشمنان کشور یهود اند، استفاده می کند و نیروهای دفاعی اسرائیل برخی از محموله ها را رهگیری و دفع کرده اند.

حمله ماه مه که به اسرائیل منتسب شده، ظاهرا به تلافی اقدام ناموفق ایران به هک شبکه آب شهری اسرائیل انجام شده است.

بنا به گزارش نیویورک تایمز در ماه مه، در حمله منتسب به اسرائیل، بندر مزبور مشخصا به عنوان هدفی غیرمرکزی انتخاب شده بوده و هدف آن بیش از تخریب، انتقال پیام بوده است.

گزارش حاکی است که شرکتها و آژانسهای امنیتی اسرائیل، خود را برای مقابله با حمله سایبری احتمالی ایران یا منابع مرتبط با ایران در تلافی حمله به بندر مزبور، آماده کرده اند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments