رژیم غذایی سه ساعته چه تاثیری بر سوخت و ساز بدن دارد؟

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
اثرات رژیم غذایی سه ساعته بر بدن,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
الگوبرداری از رژیم غذایی سه ساعته سبب می شود تا مصرف مواد غذایی یا مواد خوراکی در تمام طول روز چربی های بدنی را به سوخت و ساز تبدیل کند.

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی در مورد چگونگی انجام رژیم غذایی سه ساعته و تأثير آن بر بدن توضیح داد.

نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در مورد رژیم غذایی سه ساعته گفت: در این نوع رژیم غذایی تمامی افراد بالاخص کودکان باید هر سه ساعت یک بار غذا بخورند.

او ادامه داد: الگوبرداری از رژیم غذایی سه ساعته سبب افزایش متابولیسم و استفاده بیشتر از ذخایر چربی های بدنی می شود و در این رژیم افراد میتوانند از هر نوع غذای محبوب خود استفاده کنند.

جوزدانی در مورد نحوه غذا خوردن اشتباه اظهار‌کرد: غذا خوردن اشتباه یا نامنظم گرسنگی بیشتری به اشخاص وارد می کند و الگو برداری از این روش باعث ذخیره انرژی و تبدیل آنها به بافت چربی می شود و همین عامل استفاده از ذخایر کربوهیدراتی و پروتئینی بدن را افزایش خواهد داد.

سوخت و ساز بدن با الگو برداری از رژیم سه ساعته

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به قانون های رعایت رژیم غذایی ۳ ساعته گفت: الگوبرداری از رژیم غذایی سه ساعته سبب می شود تا مصرف مواد غذایی یا مواد خوراکی در تمام طول روز چربی های بدنی را به سوخت و ساز تبدیل کند. برای رعایت این نوع رژیم غذایی بهتر است مواردی مانند مصرف صبحانه حداکثر یک ساعت پس از بلند شدن از خواب، مصرف وعده های غذایی کم در هر سه ساعت یک بار، عدم مصرف مواد خوراکی یا موادغذایی تا سه ساعت قبل از خواب و میزان مصرف متعادل غذا در هر وعده غذایی رعایت شوند.

اثرات رژیم غذایی سه ساعته بر بدن,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی

جوزدانی با بیان این که الگوبرداری از رژیم سه ساعته باعث کاهش وزن در افراد می شود، تأکید کرد: رژیم غذایی (diet) سه ساعته باعث کاهش وزن ۲/۵ کیلو گرمی در طول دو هفته اول و یک کیلو گرمی در طول هفته سوم می شود و این عامل کاهش کورتیزول یا هورمون اضطراب در بدن را به دنبال خواهد داشت.

او افزود: رعایت رژیم غذایی سه ساعته باعث انرژی بیشتر و گرسنگی کم تر خواهد شد؛ چرا که دریافت سه ساعته غذا سطح گلوکز خون را ثابت نگه می دارد. در این رژیم غذایی هیچ محدودیتی برای مصرف غذا وجود ندارد و همه انواع گروه‌های غذایی توصیه می شوند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان این که تعادل دریافت مواد غذایی در رژیم ۳ ساعته اهمیت دارد، تأکید کرد: پروتئینهای کم چرب، روغن کتان و روغن زیتون در رژیم غذایی سه ساعته توصیه می شوند؛ بهترین زمان برای مصرف صبحانه ساعت ۷ صبح، ناهار ساعت ۱۳ و شام در ساعت ۱۹ است که در این میان مصرف دو میان وعده به میزان بسیار زیاد اهمیت خواهد داشت و نباید از آن غافل شد، حتی این رژیم هیچ منعی برای مادران حامله نخواهد داشت.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

نظرات