زمان دقیق توزیع واکسن آنفلوآنزا مشخص شد/ قیمت واکسن با ارز دولتی ۴۲۵۰۰ تومان!

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
واکسن آنفولانزا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی وضعیت توزیع واکسن بیماری آنفولانزا برای گروه های مختلف جامعه را شرح داد و خاطرنشان کرد:واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهر ماه توزیع می شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سیما سادات لاری در مورد توزیع واکسن بیماری آنفولانزا برای گروه های پرخطر و سایر افراد جامعه گفت :تعداد ۲.۵ میلیون واکسن (vaccine) آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر در اختیار معاونت بهداشت قرار می گیرد تا برای مادران باردار، سالمندان، زندانی ها، کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و زمینه ای و نیروهای مسلح به صورت رایگان تزریق شود.

معاون وزیر بهداشت گفت:با تمهیدات در نظر گرفته شده، هر فرد با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی میتواند فقط یک واکسن (vaccine) آنفلوآنزا دریافت کند و امیدواریم با این اقدام از ایجاد تقاضای القایی جلوگیری شود.

لاری خاطرنشان کرد :بیماران خاص و زمینه ای و زنان باردار باید واکسن آنفلوآنزا را از مراکز بهداشت دریافت کرده و تزریق کنند. حدود ۵۰ هزار نفر از افراد بالای ۶۵ سال که در مراکز بهداشت ثبت شده اند نیز این واکسن را به صورت رایگان از مراکز بهداشت دریافت می کنند و ۴.۵ میلیون نفر دیگر از افراد بالای ۶۵ سال هم واکسن آنفلوآنزا را از داروخانه های سراسر کشور با ارائه کارت ملی دریافت خواهند کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، سخنگوی وزارت بهداشت درباره قیمت واکسن آنفلوآنزا نیز گفت:هزینه ۲.۵ میلیون واکسن (vaccine) که در اختیار معاونت بهداشت برای تزریق افراد خطرناک و بیماران زمینه ای و مادران باردار قرار می گیرد، رایگان است. بقیه واکسن ها که در داروخانه ها توزیع می شود و تا سقف ۱۶ میلیون واکسن است، حدود ۴۲ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت خواهد داشت. اگر احتیاج به واردات بیش از این میزان واکسن آنفلوآنزا باشد، ممکن است با قیمت غیریارانه ای و ارز آزاد وارد شود.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments