زمان عرضه گوشی رول شونده ال‌جی (LG) اعلام شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
گوشی رول شونده,گوشی رول شونده ال جی
این موضوع که شرکت ال جی در طول ۲ سال پیش در حال کار بر روی یک تلفن هوشمند با قابلیت رول شدن (rollable) صفحه نمایش است رازی آشکارا است. این دستگاه در حالت رول شده به اندازه ی یک تلفن همراه است اما پس از آن تبدیل به یک تبلت کوچک می شود. هنوز ساخت این تلفن همراه به پایان نرسیده ولی این موضوع مانع ال جی نشد تا در کنفرانس مطبوعاتی CES ۲۰۲۱ آنرا برای نخستین بار در یک تیزر رسمی به نمایش بگذارد.

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، این شرکت از پرداختن به جزئیات بیشتر در مورد این تلفن خودداری کرد، ولی تائید شده که هنگام عرضه این دستگاه LG Rollable نامیده می شود. این نام تقریباً قطعی است ولی می توانست از این بدتر باشد. ال جی هنگام ساخت تلفن هوشمند جذاب و رول شونده خود قصد داشت نامی نامناسب روی آن قرار دهد، اما در نهایت این نام با نام رمزی اصلی دستگاه یعنی wing جایگزین شد.

در حالی که جزئیات کمی دردسترس است اما به نظر میرسد این تلفن هوشمند رول شونده ال جی حداقل از نظر ظاهری قابلیت رقابت با تلفن های تاشو سامسونگ را دارد. بر خلاف Galaxy Z Fold ۲ که یک جفت صفحه نمایش باریک دارد صفحه نمایش ال Rollable به اندازه ی یک تلفن معمولی است و با توجه به آنچه ما مشاهده کردیم طراحی هوشمندانه ی این دستگاه باعث شده تا خطوط و چروک های روی صفحه نمایش که در سایر مدل های تاشو وجود دارد در این تلفن هوشمند دیده نشود.

مطمئنا افزودن پیچیدگی های مکانیکی به دستگاهی که دائما در کیف ها در حال تکان خوردن است و معمولاً نیز زمین می افتد مشکلات خودش را بهمراه دارد. همان طور که گفتیم ال جی اطلاعات کمی در مورد عملکرد مکانیزم نمایشگر Rollable ارائه داده است اما موضوعی که مورد اهمیت است دوام این دستگاه در طولانی مدت است. نگرانی در مورد این مسأله صحیح است زیرا این دستگاه هنوز مانند دیگر تلفن های هوشمند تاشو در دسترس عموم قرار نگرفته و مورد آزمایش های خارجی نبوده است.

تجربه ال جی در ساخت تلوزیون های منحنی به این معناست که Rollable در هنگام عرضه بدون خط و لک خواهد بود. البته لازم به ذکر است که شرکت هاي دیگر نیز نمونه های مفهومی مشابهی را ارائه داده اند. تلفن Oppo X ۲۰۲۱ ممکن است یکی از برجسته ترین آنها باشد، اما از آنجا که تعداد معدودی از خبرنگاران چینی در ماه نوامبر توانستند با نمونه های اولیه آن کار کنند، ولی این شرکت قادر به ارائه تاریخ عرضه ی محصول نبود.

گوشی رول شونده,گوشی رول شونده ال جی

شرکت TCL نیز در اوایل سال ۲۰۲۰ نمونه اولیه تلفن هوشمند خود را با صفحه نمایش کشویی به نمایش گذاشت، هرچند اشاره کرد که چنین دستگاهی برای مدتی برای فروش در دسترس نخواهد بود زیرا مکانیزم حرکت کشویی صفحات هنوز نیازمند تکمیل و بهتر شدن است.

به نظر میرسد شرکتهای Oppo و TCL به سرعت روی مفاهیم جدیدی برای تلفن های هوشمند کار می کنند. با توجه به این موضوع بسیار محتمل است که در سال ۲۰۲۱ با رقابت چندین تلفن رول شونده روبرو شویم. نیازی به گفتن نیست، اگر در حال حاضر نیازی به خرید تلفن جدید ندارید، قطعاً باید منتظر بمانید تا ببینید چه سخت افزار جدید بلندپروازانه ای امسال به بازار خواهد آمد.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments