سازمانهای دخیل در وقوع تصادفات شبانه تهران باید در مرجع قضائی پاسخگو باشند

جستجو

سازمانهای دخیل در وقوع تصادفات شبانه تهران باید در مرجع قضائی پاسخگو باشند

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ احسان مؤمنی در برنامه تلویزیونی با بیان اینکه برابر بررسی‌های صورت گرفته حدود 44 درصد تصادفات فوتی شهر تهران در ساعات تاریکی هوا و شبها روی می‌دهد، اظهار کرد: با وجود تردد کمتر عابرپیاده، خودرو و موتورسیکلت در معابر شهری در شبها، حدود نیمی از تصادفات در تهران در ساعات شامگاهی روی می‌دهد که آمار بسیار بالایی است.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه تصادفات شبانه به دلیل محدودیت دید عابر و راننده و تاریکی هوا روی می‌دهد؛  افزود: در پیشگیری از وقوع تصادفات یک اصل وجود دارد و آن اصل خوب دیدن و خوب دیده  شدن است.

این مقام انتظامی افزود: به طور مثال یک راکب موتورسیکت باید به خوبی ببیند، به جلو کاملاً توجه داشته باشد و وسیله‌نقلیه وی نیز توسط دیگر رانندگان به خوبی دیده شود.

وی با بیان اینکه به دلیل تاریکی هوا، عابران‌پیاده در شبها توسط رانندگان وسایل‌نقلیه دیده نشده و باعث تصادف می‌شوند، از عابران‌پیاده خواست حتماً در شبها از معابری تردد داشته باشند که دارای دید خوب و کافی است و از لباس روشن استفاده کنند.

مؤمنی از راکبان موتورسیکلتها نیز خواست در ترددهای شبانه، چراغ موتورسیکلت خود را روشن نگه دارند و از کلاه ایمنی و لباسی که دارای شب‌رنگ است، استفاده کنند تا توسط دیگر رانندگان دیده شوند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ درباره تأثیر خاموشی معابر بر بروز تصادفات نیز متذکر شد: یکی از اصول پیشگیری از تصادف خوب دیده شدن  و خوب دیدن است، زمانیکه روشنایی کافی در معابر نداشته باشیم یا اصلاً معابر روشنایی نداشته باشد، راننده نمی‌تواند به خوبی دیگر وسایل‌نقلیه و عابرپیاده را مشاهده کند و ناچار می‌شود برای بالا بردن دید فضای دید خود از نور بالا استفاده کند، نور بالا نیز نه تنها فضای دید راننده را بیشتر نمی‌کند بلکه باعث بازتاب نور به خودروهای عبوری روبرویی شده و در نهایت منجر به تغییر مسیر، انحراف خودروهای روبرویی و رقم خوردن حوادث می‌شود.

این مقام انتظامی متذکر شد: در تصادفاتی که محل حادثه فاقد روشنایی و دلیل تصادف نیز عدم روشنایی است، مسلماً سازمان مربوطه سهم در بروز تصادف دارد و باید ضمن پاسخگویی در مراجع قضائی، جبران خسارت داشته باشند و دیه بپردازند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments